בניית אתרים מונסייט

מאמרי דעות

לסוכנות היהודית אין זכות לפיצוי כספי מהמושבים בעת שינוי ייעוד  - עו"ד עמית יפרח, יו"ר אגף קרקעות ואגודות שיתופיות בתנועת המושבים.

 

יישובי התנועה

יתדות התנועה נעוצים בכל מקום בארץ בו ניתנה אפשרות להתיישבות יהודית, מאביבים בצפון ועד פארן בדרום

גלרית התנועה

"נהלל - ציפור המזל" - הילה צ'ולסקי

 

משולחנו של המזכ"ל

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל על החלטת שר האוצר להוריד מחוק ההסדרים את נושא הביצים: "הצלה של כ- 3500 משפחות על גבול הצפון "

עם הפנים למושב

 • כנס מזכירים והנהלות יישובים

  תאריך עדכון: 19/02/2018
 • תנועת המושבים קיימה סיור במושבי מועצה האזורית עמק יזרעאל: "שומרים על השטחים הפתוחים והחקלאים"

  הנהלת תנועת המושבים בראשותו של מאיר צור קיימה סיור במושבי המועצה האזורית עמק יזרעאל. את הסיור ארגן ראש המועצה, אייל בצר אליו התלוו איתם בירגר, מרכז חקלאי העמק ומשה (טושקו) בן שחר, מנכ"ל מרכז חקלאי העמק בשיתוף עם רכזת שטח הצפון של התנועה, אורלי עמית.

  במהלך הסיור עדכן ראש המועצה, אייל בצר את מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור והנהלת התנועה על פעילותה של המועצה לשמירה על השטחים הפתוחים והחקלאיים בעמק יזרעאל. בצר הדגיש: "אנו שומרים על השטחים הפתוחים והחקלאיים בעמק יזרעאל, בעיקר לנוכח רצונה של רמת ישי לקדם תכנית פיתוח להתרחבות היישוב על חשבון שטחים חקלאים של העמק, תוכנית אליה אנו מתנגדים". למאמר המלא.

   

  תאריך עדכון: 21/01/2018
 • בטקס מרגש נחנך בית אשל המחודש

  בטקס שהתקיים היום (ג', 23.1) נחנך בית אשל המחודש. בטקס נכחו ותיקי בית אשל; יו"ר קק"ל, דניאל עטר; ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'; ומאיר צור, מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל. בשנים האחרונות קק"ל ביצעה עבודות שיחזור ושיפוץ למתקנים באתר. כעת הציבור הרחב מוזמן להגיע ולסייר באתר המורשת הלאומית בית אשל שמהווה את אחד משלושת המצפים בנגב.

  בית אשל, אחד האתרים החשובים בהיסטוריה של מדינת ישראל ושל הנגב, נפתח היום למבקרים לאחר שהסתיימו עבודות השיפוץ והשחזור של קק"ל. בטקס שהתקיים במעמד יו"ר קק"ל, דניאל עטר, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' מאיר צור, מזכ"ל תנועת המושבים, נציגי וותיקי בית אשל, נחנך האתר המחודש. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 25/01/2018
 • יו"ר קק"ל למזכ"ל תנועת המושבים: "מתחייב שקק"ל תמשיך לפעול, להכשיר ולפתח ברחבי הארץ כולה"

  יו"ר קק"ל , דני עטר פנה השבוע למזכ"ל תנועת המושבים וליו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור ולמזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר והודה על ההתגייסות וההתייצבות לצידה של קק"ל במאבק למניעת אישור הצעת החוק אשר מטרתו נלאמת קק"ל ובסופו של יום חיסול קק"ל. עטר אמר: "ללא ספק קיומו של כנס החירום והתגייסותן של תנועת המושבים והתנועה הקיבוצית תרמה רבות לשיח שהתקיים וליצירת חזית אחידה אשר הדגישה את חשיבותה של קק"ל במדינת ישראל, את חשיבות הפריפריה ואת חשיבותה להתיישבות ולחקלאות במדינת ישראל".

  למאמר המלא
  תאריך עדכון: 21/01/2018
 • ביטוח חקלאי לעובדים זרים

  סוגיית הביטוח לעובדים זרים בחקלאות נמצאת בימים אלו בדיונים זאת בעקבות דרישתה של קופת חולים כללית מחברות הביטוח להעלות ולייקר את פוליסת הבריאות של העובדים הזרים. דבר אשר ייפגע משמעותית בחקלאים המעסיקים.
  התאחדות חקלאי ישראל מטפלת בימים אלו בנושא אל מול כל הגורמים.

  *מצורפת כתבה שמסבירה ומבהירה את הנושא. ממליצים להאזין (כשפותחים את הלינק יש להמתין כמה שניות וללחוץ על הכתבה ולא על השידור החי) - לחצו כאן לקישור לכתבה

   

  דפנה כהן נוריאל.
  תאריך עדכון: 26/12/2017
 • הזמנה לטקס נטיעות חגיגי

  תאריך עדכון: 09/01/2018
 • הקצאת מים לחקלאות לשנת 2018

  טיוטת תקנות בנושא הקצאת מים לחקלאות לשנת 2018 להערות הציבור:

  ​לאור כוונת שר החקלאות לפרסם את תקנות המים (אמות מידה להקצאת מים לחקלאות), בתוקף סמכותו לפי חוק המים, מפרסם משרד החקלאות את טיוטת התקנות להערות הציבור.

  כל המעוניין להשיג, להעיר או להציע הצעות מועילות בעניין טיוטת תקנות המים, מוזמן לעשות זאת בפנייה בכתב באמצעות פקס שמספרו: 03-9485814 או בדוא"ל HanaT@moag.gov.il.

  את הפניות יש להעביר עד ליום 29.01.2018. לאחר מועד זה יגובש נוסח התקנות הסופי. אין באמור לעיל שום התחייבות לאימוץ תוכן הפניות.

  תקנות מים - אמות מידה

  תקנות מים - הוראת שעה

  תקנות מים - איסור ספסרות

  תאריך עדכון: 21/01/2018
 • עדכונים מתנועת המושבים

  אז מה היה לנו השבוע?
  - תנועת המושבים קיימה סיור במועצה האזורית מבואות החרמון: ״מובילים בגיוס לצבא, מחזקים את החקלאות והתיירות הכפרית באזור״
  - השבוע התקיים כנס הספרניות: ״מהוות עמוד תווך חשוב בחיי הקהילה״
  - מכתב למושבים בנושא הקצאות מים שפירים לחקלאות בשנת 2018
  לכל העדכונים:

  https://goo.gl/Lgo49G 

  תאריך עדכון: 11/12/2017
 • המסע לפולין- תנועה למסע!

  נותרו מקומות אחרונים להרשמה ל'תנועה במסע 7 - המשלחת הייצוגית של תנועת המושבים לפולין'!
  לפרטים ולהרשמה: לירז- 03-6086309 או נוהר- 03-6086320.

  לצפיה בהזמנה המלאה 

  תאריך עדכון: 28/11/2017
 • רשמים מפאנל בכנס תנועת המושבים: על סוגיית הבן הממשיך

  סוגיית הבן הממשיך וירושת המשק החקלאי העסיקה אותנו גם השנה בכנס הנהגות המושבים שנערך בשבוע שעבר באילת, בשל חשיבותו של הנושא ראיתי לנכון להביא בפניכם את עיקרי הדברים שנאמרו עלי משתתפי הפאנל.

  יועמ"ש ויו"ר אגף הקרקעות של תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח פתח את הפאנל ואמר: "אנו חיים היום בעידן בו הנחלה היא הנכס היוקרתי ביותר בשוק הנדלן. ככל שערך הנחלה הולך וגדל כך גם הקושי לחלק את הנחלה בין הילדים גדל והפך בלתי אפשרי, ולעיתים עבור ההורים זו משימה בלתי אפשרית. חשיבות המידע שאנו מעבירים לבעלי הנחלות הינה למנוע מצב שההורים יקבלו החלטות על בסיס מידע חסר ומה שעלול ליצור טעויות וקשיים בלתי הפיכים בנחלה. אנו משקיעים מאמץ גדול מאוד בכדי שנוכל לפצל את הנחלה בתנאים טובים יותר, בכדי שנוכל לאפשר להורים לתת חלק מהנחלה שירשם על ילד שאינו מקבל אותה. אנו עוסקים הרבה בכדי לייצר פתרונות במשק המשפחתי ולייצר מידע רחב ועדכני לחברים בסוגיה הזו. הסוגיה מורכבת ויש לה הרבה היבטים".למאמר המלא

  תאריך עדכון: 19/11/2017
 • התנועה בשטח: תנועת המושבים קיימה אתמול סיור מקצועי במושבים ברמת הגולן

  מזכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור: ״אנחנו כאן בשביל לעזור לכם לקדם נושאים אל מול המנהל, בקרקעות, בחקלאות, בפעילות הלא חקלאית, בנוער ובקהילה. אנחנו רואים ברמת הגולן את הפריפריה הרחוקה. האתגרים בפריפריה הם יותר משמעותיים ולכן אנחנו כאן לעזור ולתת מעטפת ועזרה״

  תנועת המושבים קיימה אתמול סיור מקצועי במושבים ברמת הגולן. בסיור לקחו חלק הנהלת תנועת המושבים בראשותו של מאיר צור, נציגי המועצה וראש המועצה, אלי מלכה, ראשי ומזכירי מושבים ונציגים מהחטיבה להתיישבות. הסיור היה במושבים רמות, מעלה גמלא, כנף ואניעם. למאמר המלא


  תאריך עדכון: 02/11/2017
 • הועידה הכלכלית של תנועת המושבים באזור הדרום: "מחברים בין מיזם במושב לבין יזם"

  כ- 300 חברי מושבים הגיעו אמש לוועידה הכלכלית של תנועת המושבים באזור הדרום שהתקיימה במועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר בוועידה הראשונה מסוגה שמטרתה ליצור חיבור בין מיזם במושב לבין יזם. במסגרת הערב התקיים פאנל מעניין בנושא שיתופי פעולה כלכליים – פוטנציאל והזדמנות. את הועידה יזם והפיק רכז הדרום של תנועת המושבים, מאיר צפרירי.

  מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור שפתח את הערב אמר: "הפעילות הכלכלית במושב היא משמעותית, הן בנחלות והן באגודה. הדרך שלנו לקדם את האגודה היא קודם כל ברצון ובקבלת ההחלטה של האגודה להקים מיזם כלכלי משותף. קיימים מושבים רבים שעושים מיזמים כלכליים משותפים בהצלחה יוצאת מן הכלל וזאת כדי לייצר הכנסות נוספות למושב ולחבריו. אני שמח שתנועת המושבים מעוררת את הנושא ומובילה אותו. אנחנו כאן בכדי להיות לכם לעזר, לעזור לכם לתכנן בכדי לתמוך בכם עם כלכלנים ועם ליווי מקצועי בנושא הקרקעות, החקלאות והפעילות הלא חקלאית כדי שהדברים ייעשו בצורה מידתית ומותאמת למושב.למאמר המלא

  תאריך עדכון: 27/09/2017
 • מושב היוגב העניק תעודת הוקרה ליו"ר אגף הקרקעות, עו"ד עמית יפרח

  במסגרת כנס שנערך במושב היוגב בנושא היוון חלקות במגורים וחוזי החכירה לדורות, העניק מושב היוגב לעו"ד עמית יפרח תעודת הוקרה על פועלו ותרומתו למען המרחב הכפרי.

  בתעודה נכתב " חברי מושב היוגב מבקשים להודות על הייעוץ והתמיכה בכל נושא שפנינו אליך ותמיד בסבלנות ורצון לעזור. תודה מיוחדת על הפעילות המקצועית מכל הלב והאמונה בייצוג המושבים והחקלאים בכל מקום שנדרש.

  עמית יפרח הודה לחברי האגודה על הערכה הרבה ואמר:

  "רגעים מעין אלה מזכירים לנו למה בחרנו להיות שליחי הציבור"

   

  תאריך עדכון: 19/10/2017
 • אלבומי המייסדים - פרויקט חדש!

   


  תאריך עדכון: 24/08/2017
 • תוקנו ההורדות בגין מגורים לעובדים הזרים

  לאחר עבודה של שנים תוקן סכום ההורדות בגין מגורים בסך 528 ש״ח .

  אנחנו מודים לשרת המשפטים, איילת שקד ולאנשי הערבה שעזרו מאוד וקידמו את הנושא .

  לחצו להורדת קובץ התקנות המלא 

  תאריך עדכון: 01/08/2017
 • מכתב מהתאחדות חקלאי ישראל לראשי הארגונים למשרד החקלאות בנוגע לסגירת מועצת הצמחים

  ראשי התאחדות חקלאי ישראל וראשי הארגונים שלחו מכתב נוקב לשר החקלאות ופיתוח הכפר על ההחלטה החד צדדית לסגור את מועצת הצמחים. במכתב אומרים ראשי הארגונים: "צר לנו, כי דווקא הערב, שבו אנו נזכרים מה עוללה שנאת חינם לעם היהודי. אנו מקבלים מכתב שכל עיקרו זריעת ריב ומדון, ופגיעה בקודשה של העשייה הציונית בעת החדשה החקלאות הישראלית. וזאת ללא כל הידברות וגיבוש הסכמות כמקובל". עוד אומרים ראשי הארגונים בפתיחת המכתב כי "ראשית, נדגיש שהמנכ"ל מציג את מהלך השגוי הזה, כהיענות לפנייתו של יו"ר התאחדות חקלאי ישראל מאיר צור- ולא היא ! בנוסף לכך הוא מסתמך על פנייתו של מר דובי אמיתי, שעזב את התאחדות חקלאי ישראל ומייצג בקושי 3% מהחקלאים.

  על המכתב חתומים – מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן, מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, יאיר ריינמן יו"ר ארגוני הקניות הכלכליים הקיבוציים, דודו קוכמן מזכ"ל האיחוד החקלאי, יצחק אליה, מזכ"ל איגוד מושבי הפועמ"ז, צבי אלון, מנכ"ל מועצת הצמחים, צבי מרום, מזכ"ל העובד הציוני, מאיר יפרח, מזכ"ל ארגון מגדלי ירקות, חי בנימיני, מזכ"ל ארגון מגדלי הדרים, איציק כהן, מזכ"ל ארגון מגדלי פירות וחיים חדד, ארגון מגדלי הפרחים.

  לקריאת המכתב המלא 

  תאריך עדכון: 31/07/2017
 • חבר הכנסת איתן ברושי, יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, הגיש היום הצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית להצלת החקלאות בישראל. ההצעה תעלה לדיון במליאת הכנסת מיד עם פתיחת המושב

  ח"כ איתן ברושי: המצב הקשה בחקלאות שאנו מכירים מהשנים האחרונות הולך ומחמיר. מדיניות הממשלה מחסלת את החקלאות. חייבים לשנות מהר את המדיניות ולהציל את החקלאות הישראלית.

   

  לקריאת המכתב לחצו כאן

  תאריך עדכון: 11/09/2017
 • לראשונה: כנס רפתנים כלכלי מקצועי בנושא התארגנות הרפת המשפחתית במפעלי העמק

  מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור: "אם נשתף פעולה ונתארגן יחד אז הענף יהיה יעיל יותר וריווחי יותר"

  השבוע התקיים כנס ראשון וייחודי לרפתני העמק שעיקרו כנס כלכלי מקצועי בנושא התארגנות הרפת המשפחתית במפעלי העמק. הכנס אורגן על ידי התארגנות הרפת המושבית בחקלאי העמק כחלק מהשירות לרפתן. אל הכנס הוזמנו חברי התארגנות הרפת המושבית באזור, נציגי שה"מ של משרד החקלאות- גבי ידין, מנהל אגף בעלי חיים ודוד בירן מהמחלקה לבקר. כמו כן מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 27/07/2017
 • תנועת המושבים: "אזור עמק יזרעאל עובר בשנים האחרונות שינוי בסוג החקלאות לעיבודי מטעים, דבר המצדיק את הגדלת המשבצות. אנו נרתמים יחד עם המועצה להצלחת המהלך"

  הנהלות יישובי עמק יזרעאל בראשותו של ראש המועצה האזורית, אייל בצר התכנסו השבוע על מנת לדון בפיתוח החקלאי במועצה כאשר על הפרק הגדלת הפרוגרמה האזורית של עמק יזרעאל.

  לכינוס הוזמן יועמ״ש ויו״ר אגף קרקעות בתנועת המושבים ונציג המושבים בוועדת הפרוגרמות, עו״ד עמית יפרח. את הכינוס יזם מרכז חקלאי העמק, איתם בירגר.

  במהלך הכנס בירך ראש המועצה, אייל בצר על היוזמה לפיתוח חקלאי אשר יביא לביסוסם של חקלאי האזור. לאחר מכן סקר עו״ד עמית יפרח בפני הנהלות היישובים את סדר הפעולות האזוריות שצריכים לבצע על מנת לקדם את הגדלת התקן האזורי ל- 80 דונם לנחלה. יפרח: "אזור עמק יזרעאל עובר בשנים האחרונות שינוי בסוג החקלאות לעיבודי מטעים מה שמצדיק את הגדלות המשבצות ובנוסף על השטחים החקלאיים באזור אין איום אורבני ולכן אנחנו נרתמים עם המועצה להצלחת המהלך". סוכם על פעילות משותפת של תנועת המושבים והאזור כולו להשלמת הגדלת שטחי החקלאות ומשבצות המושבים.

  תאריך עדכון: 02/08/2017
 • עדכונים מתנועת המושבים

  אז מה היה לנו השבוע ?

  - תנועת המושבים ערכה סיור מרתק בעמק המעיינות

  - מה עשו כ-100 פעילי ורכזי תרבות במושבים ביום חשיפת אמנים ?

  - ועדת הרפורמות החליטה החוק לפיצול דירות לא יחול במושבים ובקיבוצים. רוצים לדעת את עמדת תנועת המושבים ?

  - והשבוע בפינת התיירות הכפרית- הרפת של איתי

  עדכונים מתנועת המושבים

  תאריך עדכון: 14/07/2017
 • תנועת המושבים קיימה סיור במועצה האזורית עמק המעיינות: "מובילים בחינוך ובטכנולוגיה , מצטיינים בחינוך"

  ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, יורם קרין ערך סיור מיוחד למזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור במועצה במהלכו הכירו לעומק את כלל הנושאים שהמועצה נוגעת בהם- החינוך, התעשייה, החקלאות, הצמיחה הדמוגרפית והמצב הביטחוני באזור. אל הסיור הצטרפו ציון דקו, מנהל המו"פ החקלאי בעמק המעיינות, יעקב יהודה, מזכיר מושב ירדנה, רכזת שטח הצפון של תנועת המושבים, אורלי עמית, דוברת המועצה, אופירה שגב ודוברת התנועה, דפנה כהן נוריאל.למאמר המלא


  תאריך עדכון: 13/07/2017
 • תנועת המושבים: כ- 100 פעילי ורכזי תרבות מושבים מרחבי המדינה הגיעו ליום חשיפת אומנים

  מטרת האירוע הייתה לכנס את פעילי התרבות מהמושבים השונים ברחבי המדינה ולחשוף אותם למגוון רחב של אומנים לטובת אירועי התרבות של המושב

  תנועת המושבים קיימה את האירוע השנתי - "יום חשיפת אומנים" שעיקרו, להציג ולחשוף בפני פעילי ורכזי התרבות ממושבים ברחבי המדינה מגוון רחב של הופעות ואירועי תרבות כדי להקל על הפעילים להתאים אומנים לאירועי המושבים ולהיערך לשנת הפעילות הקרובה.

  החידוש השנה היה המקום הניכר שניתן לפעילות ילדים ונוער. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 13/07/2017
 • בני המושבים - מובילים את הערכים במרחב הכפרי

  כ-2000 בני נוער בכיתות ט׳ מכל רחבי הארץ מסיימים עכשיו קורס מד״צים של תנועת הנוער בני המושבים, תנועת הנוער של תנועת המושבים. גאווה אמיתית!

  לכתבה המלאה מקו למושב

  תאריך עדכון: 04/07/2017
 • הקמת איגוד יזמויות כפריות

  התנועה הקיבוצית בשיתוף תנועת המושבים בוחנות בימים אלה הקמת איגוד יזמויות כפריות .
  מטרות האיגוד הן, בין השאר, חיזוק מקורות התעסוקה בפריפריה ע"י חיזוק והגדלת מקורות פרנסה, סיוע ומתן כלים להתמודד עם הביורוקרטיה, סיוע במיסוד היזמיות בתוך המושבים עצמם, חיזוק הכלכלה המקומית ככלכלה מקומית מקיימת ועוד .

  על מנת שנוכל לתת מענה לצורכי השטח, נודה לכם באם תקדישו 3 דקות ותשיבו על סקר קצר :

  למילוי הסקר לחץ כאן
  תאריך עדכון: 05/07/2017
 • יישום החלטות רשות מקרקעי ישראל

  הועדה הבין מושבית של התנועות המושביות אירחה השבוע את עו"ד גלית ויטנברג, מנהלת האגף לשימושים חקלאיים ברשות מקרקעי ישראל לדיון משותף ומעניין שמהותו חיזוק הקשר בין האגף החקלאי לבין המגזר המושבי בעובדה מול המושבים ביישום החלטות רשות מקרקעי ישראל.

  מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור: נפעל יחד ליישום החלטות המנהל".

  תאריך עדכון: 02/07/2017
 • השבוע התקיים האירוע השנתי של דוד חי – שיווק תוצרת חקלאית

  כ- 500 חקלאים, נותני השירותים, הסיטונאים, רשתות השיווק והנהגת החקלאים הגיעו לאירוע השנתי של דוד חי שיווק תוצרת חקלאית.

  מדובר באירוע השנתי המסכם את הפעילות של החברה

  דוד חי נאם באירוע ואמר: "כמו בכל שנה אני מתרגש לראות את כולכם החקלאים באים ממרחקים גדולים ומכבדים את האירוע הזה. זה כבוד גדול עבורי. נמצאים כאן נציגים מההנהגה החקלאית שעבדו הרבה בשבילכם והתוצאות לא איחרו להגיע- אם זה בנושא המים ועוד. אני רוצה לומר לכולכם תודה רבה על השותפות והאחריות שנתתם לי כדי לבצע את המשימה החשובה בשבילכם. זה מאוד מרגש אותי ומחמם את הלב . בעיקר לאחר עונת הסתיו והבציר המאוד טעונה .

  השותפות היא הסוד להצלחה. תהיו עצמכם שותפים לכל גורם. אם זה לקוח או מי שנותן שירות כזה או אחר . שותפות היא זו שמביאה למצוינות. זו הדרך היחידה לשרוד. שיהיה לנו המשך עבודה פורייה ומוצלחת". למאמר המלא

  תאריך עדכון: 12/07/2017
 • תנועת המושבים בוועדת הרפורמות של הכנסת: "להסיר את מגבלת ההוכחה על היחידה השלישית"

  יועמ"ש ויו"ר אגף הקרקעות של תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח הופיע השבוע בדיון של ועדת הרפורמות של הכנסת בנושא לתיקון חוק התכנון והבנייה שמטרתה לאפשר פיצול בתים תוך בניית יחידות דיור להשכרה. יפרח דיבר בנוגע לתחולת חוק הפיצול על בתים צמודי קרקע במושבים ואמר: "אם היחידה הנוספת נספרת במסגרת תמ"א 35 אנחנו מבקשים להיות מחוץ לתיקון. עם זאת, אנחנו רוצים בכל זאת לנסות ולייצר פתרון שבו ניתן יהיה להגדיל את היצע הדירות לשכירות, מה שיקל על מצוקת הדיור. במושב אפשר להקים היום 2.5 יחידות, כשהיחידה השלישית מיועדת לדור שלישי (נכד נשוי לבעל הנחלה), לא נספרת בתמ"א 35. המגבלה הקיימת היא ארכאית. ההצעה שלנו לפתרון היא שנסיר את מגבלת ההוכחה על היחידה ה-3 למשך חמש שנים כהוראת שעה ובכך נשיג את מטרות החוק ונוכל לממש פוטנציאל של 30,000 יחידות דיור ברחבי הארץ". למאמר המלא

  תאריך עדכון: 22/06/2017
 • מרחיבים את המושבים בערבה!

  השבוע התקיימה פגישת עבודה עם הנהלות מושבי הערבה התיכונה במשרדי המועצה על מנת לקדם את הכנות המושבים הן בהיבט הקנייני והן בהיבט הקהילתי להרחבת המושבים וכניסתם ליישום החלטות החדשות של רשות מקרקעי ישראל. הישיבה התקיימה עם ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה, ד "ר אייל בלום יועמ"ש ויו"ר אגף הקרקעות של תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח יחד הנהלות המושבים של עידן, צופר, פארן, עין יהב וחצבה. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 09/06/2017
 • משלחת של כתבים חקלאיים מצרפת קיימה סיור בארץ

  המחלקה הכלכלית של שגרירות צרפת ארגנה סיור ייחודי לכתבים לענייני חקלאות מצרפת בישראל. הסיור אורגן בשיתוף בני ברית צרפת והעמותה הצרפתית של כתבים לענייני חקלאות. כ- 17 כתבים חקלאיים מצרפת הגיעו ולמדו על החקלןאות הישראלית תוך כדי התמקדות בנושאי הביוטכנולוגיה ובנושאי המים. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 12/06/2017
 • מזל טוב למושב נתיב העשרה!

  מזל טוב למושב נתיב העשרה! היום התקיים טקס גזירת סרט לרגל אישור 70 מגרשים חדשים בהרחבה, כאשר רובם יהיו מהבנים השבים.

  הטקס התקיים במעמד יו״ר קק״ל, דני עטר, ראש המועצה אזורית חוף אשקלון יאיר פרג׳ון, יו״ר ועד המושב, שמעון סער, ראש אגף הקרקעות בתנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח ורכז שטח דרום של תנועת המושבים, מאיר צפרירי.

  מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור: ״אני מברך את נתיב העשרה. ההרחבה של 70 מגרשים חדשים, שנמכרו ברובם לבנים החוזרים כאן במושב הכי קרוב לגבול עם עזה, מראה ומדגישה את חשיבותה של ההתיישבות על הגבול. זה ניצחון הרוח והדרך בעיקר בעת מציאות ביטחונית זו״. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 10/05/2017
 • זוכרים את שלמה אוזן ז״ל

  השבוע התקיימה אזכרה לזכרו של שלמה אוזן ז״ל, בנם הבכור של ג׳יני ואהרון אוזן ז״ל (לשעבר מזכ״ל תנועת המושבים ושר בממשלות ישראל) אשר נפל על גדות תעלת סואץ במלחמת ההתשה ב- 23/5/1970 בל״ג בעומר. המשפחה סיפרה שבאותה השעה שנפל הפגז שהרג את שלמה ושבעת חבריו, קרס הגג של בית הכנסת במושב. אביו פעל רבות להקמת בית כנסת חדש שנחנך לאחר 3שנים(5/73) ונקרא ״מגן שלמה״ על שמו.

  בכל שנה, מאז שנהרג, הוריו קיימו טקס אזכרה והענקת מלגות לסטודנטים ולחיילים בני המושב.

  שני ההורים הלכו לעולמם ובנם עירון לקח על עצמו להמשיך בעריכת האזכרה בשנה ה-47 לנפילתו , וחלוקת המלגות.

  בטקס מרגש שהתקיים השבוע בבית הכנסת ״מגן שלמה״ בהשתתפות שר השיכון, יואב גלנט, מזכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור, המועצה האזורית מרחבים, שי חגג, יו״ר המועצה הדתית, שמעון שדה. הוצגה מצגת מרגשת על קווים לדמותו. מדובר טקס מרגש, מכובד ומכבד בכל רמה אשר יעל ועירון ובני ביתם קיימו לזכרו ושימור מורשתו.

  תאריך עדכון: 16/05/2017
 • מרכז ההכשרות של תנועת המושבים קיים יום עיון בנושא מרחב העבודה הכפרי במכללת עמק יזרעאל

  מרכז ההכשרות של תנועת המושבים קיים יום עיון בנושא מרחב העבודה הכפרי במכללת עמק יזרעאל. את יום העיון פתח יו״ר אגף המשק של תנועת המושבים, פלג אוריון שאמר: ״ מדובר ביום עיון חשוב עם מידע רלוונטי רב לעבודת ההנהלות במושבים ולחברי המושב בכלל. כלל הנושאים הינם נוגעים לעבודת היומיום של החקלאים וחברי ההנהלות גם יחד ומטרתם להעשיר בידע ולתרום לעבודה נכונה במרחב הכפרי״.לכתבה המלאה

  תאריך עדכון: 04/06/2017
 • תנועת המושבים מרכינה את ראשה על מותו של עוזי גדיש ז״ל

  תנועת המושבים מרכינה את ראשה על מותו של עוזי גדיש ז״ל שנהרג הלילה בתאונת דרכים ומשתתפת בצערה העמוק של המשפחה .

  עוזי היה איש אשכולות ומראשוני החקלאים בערבה אשר במשך עשרות שנים הדריך חקלאים רבים מכל רחבי הארץ לעסוק בחקלאות, היה אדם של אדמה ואהב את החקלאות והארץ .

  עוזי יהיה חסר לחקלאות, לחקלאים ולמרחב הכפרי כולו .

  יהי זכרו ברוך !

  תאריך עדכון: 08/05/2017
 • הועידה הכלכלית של הקיבוצים והמושבים: ״יש לשמור על החקלאות במדינה״

  מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור:
  ״קיימים אינטרסים זרים בין החקלאים למדינת ישראל. זו שטות גדולה לצייר אותנו כמי שאחראים על יוקר המחייה.
  אפילו רשתות השיווק הבינו את זה. אם ממשלת ישראל היתה מבינה את זה אז היינו נמצאים במקום טוב״.
  ח״כ איתן ברושי: ״שר האוצר יכול לקום בבוקר עם חלום לאשר ייבוא. לא קיים בשוק תחום אחר ששר אחד עם חתימה אחת יכול לאשר ייבוא.
  קיימת שחיקה גדולה במעמד החקלאות.
  אם נרתום את כל הקואליציה לנושאי החקלאות נוכל לכופף את האוצר. כמו שעשו בהעברת חוק הגליל או שדה דב״.
  מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן:
  ״יש דיס אינפורמציה בנושאי החקלאות שמונעת משיקולים פוליטיים. כמות השטנה והדיס באינפורמציה הם כשהנושאים החקלאיים מגיעים למקבלי ההחלטות.
  יש למנף את הייצוא.
  הלובי החקלאי בכנסת הוא כוח משמעותי שכבר שנים לא היה לנו.
  מזכ״ל האיחוד החקלאי, דודו קוכמן:
  ״מצב החקלאים הוא רע. יש לאפשר לחקלאים לעבוד בכבוד ולהבטיח את היכולת שלהם להתקיים בארץ. בעתיד יהיה מחסור במזון ולחקלאות קיימים ערכים מעבר לביטחון מזון כמו ביטחון ושמירה על הגבולות וכו׳. המדינה נזכרת לטפל בדברים רק כשמצב נורא קורה״.
  תאריך עדכון: 29/03/2017
 • מאיר צור נבחר לקדנציה נוספת כמזכ"ל תנועת המושבים

  ועידת תנועת המושבים: בבחירות שהתקיימו היום לתנועת המושבים במכללה האקדמית אחווה נבחר מאיר צור לקדנציה נוספת. צור נבחר ברוב מוחץ. אל הועידה הגיעו כ- 600 איש ובכירים רבים.

  צור, נשוי + 2 ממושב עין יהב מוביל בשנים האחרונות את המרחב כפרי. בתקופת כהונתו חיזק הן את מעמדה של תנועת המושבים והן את מעמדה של התאחדות חקלאי ישראל שהוא עומד בראשה ושל החקלאות כולה אל מול משרדי הממשלה והשלטון המרכזי, מיצב את החקלאות על סדר יומה הציבורי תקשורתי ומתנהל אל מול המדינה על כלל נושאי וענפי החקלאות, הוביל להסדרת כלל הסוגיות של הקרקעות החקלאיות במושבים אל מול המדינה, קידם מיזמים של פעילות לא חקלאית ותיירות כפרית במושבים, הקים מרכז ידע והכשרות למושבים וחיזק את תנועת הנוער, בני המושבים כתנועת הנוער של המרחב הכפרי.למאמר המלא

   

  לצפייה בנאומו של מאיר צור, בועידה:

   

   

  לצפיה בנאומים נוספים מהועידה:


   
  תאריך עדכון: 05/03/2017
 • מנהיגות את המחר

  השבוע הסתיים קורס ״מנהיגות את המחר״ במועצה האזורית מרחבים.

  הקורס הינו ביוזמה ובשיתוף פעולה של עמותת כ"ן, תנועת המושבים, התנועה הקיבוצית ומרכז המועצות האזוריות.

  את הקורס סיימו 17 נשים, ממספר מושבים במועצה האזורית. נשות הקורס הציבו לעצמן למטרה לקדם שיוויון מגדרי במועצה. הקורס היה

  בהנחייתה של נעמה שקד לוי מקיבוץ גבולות. בסיום נכחו ראש המועצה, שי חג'ג' שפתח בפני הנשים את הדלת לקחת חלק במליאה ובוועדות השונות, יו"ר עמותת כ"ן, עו"ד ליאל אבן זוהר ונציגה נוספת מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל.

  קורס נוסף אמור להיפתח בחודש הקרוב במ.א מגידו.

  מנהלת היחידה לקידום נשים בתנועת המושבים, התנועה הקיבוצית והמועצות האזוריות, הילית בן צבי אמרה: ״בעזרת הכלים והמיומנויות שרוכשות המשתתפות בקורס נראה יותר ויותר נשים סביב שולחן קבלת ההחלטות ויותר נשים מעורבות בעשייה הפוליטית המקומית האזורית והארצית״.

  תאריך עדכון: 27/04/2017
 • לראשונה: תנועת המושבים קיימה השבוע כנס רפתנים מושביים ארצי: "שומרים על עתיד ענף החלב במושבים"

  תנועת המושבים בשיתוף מועצת החלב והתאחדות מגדלי הבקר קיימה לראשונה כנס בנושא המשק המשפחתי בענף החלב. אל הכנס הגיעו כ- 150 רפתנים מכל רחבי הארץ. הכנס אשר היה בן יומיים דן בכל נושאי הענף לרבות שפכים ואיכות סביבה, חיזוק המשק המשפחתי והעברה בין דורית, עיסוקים לא חקלאיים כמקור הכנסה, פשיעה חקלאית ועתיד הרפת לאן?

  במהלך הכנס ניתנה במה משמעותית לרפתנים באמצעות קיומם של שולחנות עגולים אשר דנו על כלל הנושאים במשק המשפחתי בענף החלב וכיצד מתמודדים עם האתגרים העומדים בפני הענף בשנים הקרובות.

  בנוסף ניתנה הרצאה של מנכ"ל קבוצת תנובה, אייל מליס. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 27/02/2017
 • שולחן החלב המושבי דן השבוע בחלוקת המכסות: ״מקבלים את הצעת הפשרה של משרד החקלאות״

  שולחן החלב המושבי התכנס השבוע בתנועת המושבים לדון בהצעת הפשרה של משרד החקלאות לחלוקת מכסות החלב לשנת 2017 במגזר המושבי .

  אל הישיבה הגיע סמנכ"ל מועצת החלב, איציק שניידר אשר הסביר לנוכחים את עניין חלוקת המכסות אשר עולות לדיון בועדת הכלכלה .

  חברי השולחן קיבלו את הצעת הפשרה .

  סוגיה נוספת שעלתה בדיונים הייתה שאלת הענקת מכסה מיוחדת לרפתות בהם יש בנים ממשיכים .

  למאמר המלא

  תאריך עדכון: 20/03/2017
 • דיון מיוחד בכנסת: קדושת החיים וטוהר הנשק לאור משפט אלאור אזריה

  בתאריך 14/3 התקיים בכנסת כנס בנושא קדושת החיים וטוהר הנשק לאחר משפט אלאור עזריה. את הכנס יזמו והובילו ח"כ איתן ברושי (מחנ"צ) וח"כ יעקב פרי (יש עתיד). את הכנס הנחה פרופסור אסא כשר ובין משתתפיו ח"כ (האלוף במיל') אלעזר שטרן, ח"כ (האלוף במיל') אייל בן ראובן, ח"כ עומר בר-לב, ח"כ יהודה גליק, האלוף במיל' יצחק בריק נציב קבילות החיילים, האלוף במיל' גרשון הכהן. למאמר המלא

  בתמונה: גאיה נמט, מקיבוץ עינת, ש"ש בויצו נהלל וד"ר גבי אסם, ראשת אגף חינוך ומשימות בדיון בכנסת השבוע

  תאריך עדכון: 17/03/2017
 • תנועת המושבים פותחת השבוע תערוכה ייחודית בבית התנועה של האומן נאור משה ממושב מגשימים

  נאור, אמן רב תחומי, בוגר בצלאל ומורה לאמנות מצייר דמויות ונופים ,בצבעי אקריליק, בתערוכה מגוונת ומלאת דימויים . .

  שם התערוכה הינו "גלגל החיים". נאור מסביר על מהות התערוכה "זה גלגל החיים מטלטל אותנו בין ייאוש לתקווה לאהבה".

  אוצר התערוכה הינו יהודה אלטון מאגף חברה וקהילה של תנועת המושבים.

  תאריך עדכון: 27/02/2017
 • מכתב פרישה מאת יגאל חסקין

  למטיילים שלום,

  בעוד מספר ימים ימלאו לי 86 שנים. הגיעה העת לתלות את נעלי הטיולים. חלפו למעלה משישים שנה מאז יצא לדרכו חוג הטיולים של תנועת המושבים. הייתי אז בן 25.

  משחר נעורי אהבתי לטייל ונפשי יצאה לדעת את הארץ, לא רק בשבילים אלא גם בספרים. למדתי במחזור הראשון של מכון אבשלום, שהקים שמואל אביצור. בהמשך הצטרפתי לקבוצה של סטודנטים, מרביתם פלמחניקים לשעבר, ביניהם אריק מגר מעין עירון אותו פגשתי לראשונה בבית אשל הנצורה במלחמת השחרור. זמן לא רב אחר כך,

  ב- 1953, אריק וחבריו נהרגו בדרך לפטרה. מותם החיש את צעדי בדרך בה התחלתי לפסוע, להוביל מטיילים בשבילי הארץ.

  להמשך הקריאה

  תאריך עדכון: 19/02/2017
 • החקלאים מעלים הילוך – אלפי חקלאים ומאות בני נוער צפויים להפגין מחר, יום שני, בגן הוורדים בירושלים

  החקלאים מעלים הילוך –

  אלפי חקלאים ומאות בני נוער צפויים להפגין מחר, יום שני, בגן הוורדים בירושלים – לאחר נסיעה ארוכה ואיטית בשיירות של טנדרים, משאיות ואוטובוסים מצפון ומדרום: "לא ניתן יד לחיסול החקלאות במדינה"

  זאת בעקבות המדיניות החד צדדית של הממשלה בכל הנוגע לענף החקלאות החל מפתיחת הייבוא הפרוע, מחירי המים הגבוהים לחקלאים, פערי התיווך ועוד *** בהתאחדות חקלאי ישראל דורשים מהממשלה לטפל במידי וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאים הבוערים אחת ולתמיד *** השיירות יצאו בטנדרים, רכבים, משאיות ואוטובוסים, כשיירות איטיות, מצפון ומדרום החל משעה 7 בבוקר *** שיירת הצפון תעלה לירושלים על כביש 443 ושיירת דרום על כביש 1. השיירות יפגשו וייסעו ברחבי ירושלים *** בשעה 13:30 צפויה להתקיים הפגנת ענק בגן הוורדים בירושלים *** צפויים שיבושים בתנועה לאורך כל הדרך לירושלים ובתוך העיר עצמה *** צלם/כתב מוזמנים לסקר *** התאחדות חקלאי ישראל: "מדובר ביום לא קל עבורנו, החקלאים. לא נוותר עד שממשלת ישראל תציב את החקלאות על סדר יומה הלאומי". למאמר המלא

  לקריאת המכתב

  תאריך עדכון: 18/12/2016
 • למעלה מ-70 ספרניות השתתפו השבוע בסמינר הספרניות של תנועת המושבים

  תנועת המושבים קיימה השבוע סמינר בן שלושה ימים לספרניות במושבים. למעלה מ-70 ספרניות מכל רחבי הארץ נפגשו ודנו בצרכים המשתנים הן במושבים והן בספריות עצמן. בנוסף קיבלו הרצאות מגוונות לצד פעילות מעשירה בין השאר על איך לעודד קריאה במושב.

  אחת הספרניות סיפרה: ״מזה כ-14 שנה אני עובדת כספרנית במושב והשנה החלטתי להצטרף לראשונה לסמינר. מצאתי נשים כמותי, מתנדבות ללא כל תקציב שיכולות לעזור לי ואני להן בזכות הידע הרב שמצאתי כאן בסמינר״.

  כזכור, לפני למעלה מ-55 שנה, בשנות השישים, הקים יהודה אלטון מאגף חברה וקהילה של תנועת המושבים את הספריה הניידת במושב, דבר שקיים עד עצם יום זה.למאמר המלא

  תאריך עדכון: 24/12/2016
 • למעלה מ- 1000 חקלאים הפגינו ברחבי המדינה התאחדות חקלאי ישראל: "על ממשלת ישראל להתעשת ולגלות אחריות לאומית על החקלאות, לתמוך ולטפל בכלל בעיות החקלאים"

  ההפגנה התקיימה בעקבות המדיניות החד צדדית של הממשלה בכל הנוגע לפתיחת ייבוא פרוע וחופשי, מחירי המים הגבוהים לחקלאים, פערי התיווך ועוד *** בהתאחדות חקלאי ישראל דורשים מהממשלה לטפל במידי וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאים הבוערים אחת ולתמיד *** בצומת יוקנעם המפגינים הגיעו בשיירות איטיות של טרקטורים מכל רחבי הצפון אל הצומת, חלקם עם סוסים, חסמו כבישים זרקו חציר ושפכו חלב, באגמון החולה גם הגיעו בשיירות של טרקטורים ורכבים כבדים ושפכו סחורה חקלאית בכבישים, בערבה וביוטבתה הסבירו לעוברים ושבים מאילת על מצב החקלאים ובצומת חפר העמידו טרקטורים על הכביש ושפכו חלב . למאמר המלא
  תאריך עדכון: 11/12/2016
 • מאבק החקלאים - עדכון: דחיית ההפגנה מול הכנסת

  בשל סיבות שאינן תלויות בנו, הוחלט לדחות את ההפגנה אל מול הכנסת בירושלים, ליום ב ה 19.12 בשעה 8:00.

  כל התוכנית שנעשו עד כה (מסלולים, שטחי כינוס, שיירות וכו') - נותרות בעינן ואף יורחבו בהמשך.

  פרטים ועדכונים נוספים ישלחו במהלך השבוע הבא.

  שבת שלום,

  חיים חבלין,

  מח' חקלאות

  התנועה הקיבוצית

  תאריך עדכון: 08/12/2016
 • הפגנת החקלאים: שיירות הטנדרים האיטיות, יצאו מצומת כורסי לכיוון צומת יקנעם

  כ-25 טנדרים יצאו מצומת כורסי שבגולן, בשיירות איטיות, לכיוון צומת יקנעם .

  אליהם מצטרפים טנדרים וטרקטורים נוספים בצומת צמח, צומת גולני וצומת ישי עד לצומת יקנעם .

  בשעה 10:00 התחילו ההפגנות ברחבי המדינה בצמתים- יקנעם, אגמון החולה, צומת חפר, עין יהב ויוטבתה.

  כ-200 חקלאים מפגינים וחוסמים את צומת חפר, כ 300 חקלאים מפגינים בצומת יקנעם בליווי כ 50 טנדרים וטרקטורים.

  כ-100 מפגינים נמצאים בצומת עין יהב, עם סחורה חקלאית ומסבירים על מצב החקלאות לעוברים ושבים מאילת ובצומת יטבתה למעלה מ-10 טרקטורים וכ 100 מפגינים, נוסעים בשיירות איטיות בשני הכיוונים. האטת תנועה בדרך.

  בתמונות: השיירה נוסעת ומאות חקלאים בליווי טרקטורים, משאיות מלאי תוצרת וסוסים מתאספים בצומת אגמון החולה, לקראת היציאה בשיירות לכיוון צומת הגומא. . .


   

   

   

  תאריך עדכון: 04/12/2016
 • החקלאים יוצאים למאבק – "שמים את החקלאות על סדר היום הלאומי!" מאות חקלאים יפגינו ביום ראשון הקרוב ב- 5 צמתים מרכזיים ברחבי המדינה

  זאת בעקבות המדיניות החד צדדית של הממשלה בכל הנוגע לפתיחת ייבוא פרוע וחופשי, מחירי המים הגבוהים לחקלאים, פערי התיווך ועוד *** בהתאחדות חקלאי ישראל דורשים מהממשלה לטפל במידי וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאים הבוערים אחת ולתמיד *** ההפגנות יתקיימו ביום ראשון הקרוב, ה- 4.12.16 בשעה 10:00 בבוקר בחמישה צמתים ברחבי המדינה – צומת יקנעם, צומת אגמון החולה, צומת חפר, צומת עין יהב וצומת יוטבתה  *** כמו כן, צפויות להתקיים שיירות של עשרות רכבים להפגנות במהלך הבוקר *** צפויים שיבושים בתנועה *** צלם/כתב מוזמנים לסקר *** התאחדות חקלאי ישראל: "מדובר ביריית הפתיחה. על ממשלת ישראל להציב את החקלאות על סדר יומה הלאומי"

  תאריך עדכון: 01/12/2016
 • נוער מדבר חקלאות

  סמינר מעגל של בני המושבים התקיים השבוע ועסק בנושא חקלאות וחינוך.

  כ-150 בני נוער, חניכי התנועה מכיתות י-יא׳ בכל רחבי הארץ הגיעו לסמינר.


  תאריך עדכון: 03/12/2016
 • תנועת המושבים סיפקה מאות מתנדבים מהמרחב הכפרי לעזרה ביערות ברחבי הארץ

  כמו כן, התנועה הקימה מאגר של עשרות משפחות קולטות אשר מציעות לארח משפחות של נפגעים מהשריפות.

  מזכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור הנחה את רכז השטח של התנועה, מאיר צפרירי לנהל את מערך המתנדבים .

  תאריך עדכון: 27/11/2016
 • הפגנות ביום ראשון 27.11.2016 - עדכון

  בשל ‏השריפות ‏הרבות‏ ומצב‏ החירום ברחבי‏ הארץ,‏ החלטנו‏ לקיים ‏מחר, יום‏ שישי ה- 25.11.2016 בשעה:‏ 10:00,‏ התייעצות ‏בעניין ‏קיום ‏ההפגנות ‏או ‏דחייתם ‏במספר ‏ימים‏ ועל‏ כך‏ תצא‏ הודעה. בבקשה ‏להתעדכן .
  תאריך עדכון: 24/11/2016
 • מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן לחקלאים: "השהו תשלום אגרות עובדים זרים 2017"

  מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן שלח הבוקר מכתב לכלל ציבור החקלאים בקריאה להשהות את תשלום אגרות העובדים הזרים לשנת 2017.

  במכתבו ציין: לפני מספר ימים נתבשרנו, כי רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים הוציאה חוזר המחייב את כלל חקלאי ישראל, לשלם את מלוא האגרות לשנת 2017. כפי שידוע לכולכם מדובר על אגרות המגיעות לעשרות אלפי שקלים לחקלאי, ודרישות התשלום שניתנו הן תוך פרק זמן קצר - כשליש מהסכום, עד 8.12.16, והיתרה עד 22.12.16. דרישת תשלום זו מטעם הרשות הגיעה ללא כל התחשבות בדיונים אשר מתקיימים בוועדת הפנים והגנת הסביבה כבר כשנה".

  תאריך עדכון: 20/11/2016
 • מזכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור בכנס על המושב בראייה לאומית בהווה ובעתיד: ״חייבת להיות במושב קהילה איתנה זאת לצד עבודה חקלאית ופעילות לא חקלאית״

  יום עיון בנושא מגורים, ירושה ושימושים לא חקלאיים בסקטור המושבי התקיים השבוע במלון הילטון בתל אביב על ידי משרד עורכי הדין גדעון בן אור .

  מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור הוזמן לכנס לדבר על המושב בראייה לאומית בהווה ובעתיד.

  תאריך עדכון: 24/11/2016
 • ראש הממשלה, בנימין נתניהו באירוע לציון יום החקלאות בכנסת: "אני שומע את הבעיות שלכם ומתכוון לדון בהם בממשלה"

  הלובי החקלאי בכנסת וראשי התאחדות חקלאי ישראל קיימו אירוע חגיגי לציום יום החקלאות וההתיישבות בכנסת.

  אל האירוע הגיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו שאמר: "יש לכם טענות ובעיות. אני שומע את הבעיות שלכם ומתכוון לדון בהם בממשלה. אנחנו צריכים חקלאות חזקה שתבנה מדינה חזקה. שלושת הנושאים אותם אני רואה כמרכזיים בכל הנוגע לחקלאות הינם ביטחון תזונתי, מיקומנו בתחרותיות הבינלאומית והפשיעה החקלאית. שלושת הנושאים הללו נדון בהם עוד קודם הבאתם לממשלה, ונדון בהם גם בממשלה".

  תאריך עדכון: 02/11/2016
 • ועדת חוץ וביטחון ציינה את יום החקלאות בכנסת

  החקלאות כתלם האחרון לביטחון במדינת ישראל: "המרכיב הביטחוני הלאומי לא עומד בתוך השיקול של קבלת ההחלטות של שר האוצר שפועל להורדת המכסים ובכך לחיסול ישיר של החקלאות. החקלאות הינה אבן יסוד בביטחונה של ישראל. אם ייקחו אבן אחת ממנה, המפעל הציוני יקרוס"

  תאריך עדכון: 02/11/2016
 • נחתם צו הקובע זכויות הצבעה שוות במושבים

  השבוע נחתם צו  על ידי שר הכלכלה משה כחלון המאפשר למושבי עובדים המעוניינים בכך לתקן את תקנון האגודה ולקבוע שוויון בהתאם לאמור בצו, בזכויות ההצבעה בין נחלות במושב עובדים.

  הצו אינו מחייב את האגודות אלא חל באופן וולונטרי ורק על אגודות אשר יוסיפו את הסעיפים הרלבנטיים לתקנון המושב.

  תאריך עדכון: 10/11/2016
 • תנועת המושבים מרכינה ראש ומביעה צער עמוק על מותו של נשיאה ה-9 של מדינת ישראל וראש הממשלה לשעבר, שמעון פרס ז״ל.

  לפרס היתה תרומה מכרעת לקיומה של ההתיישבות החקלאית העובדת, לביטחונה של המדינה, לשמירה על ציביונה היהודי ולעיצוב דמותה של מדינת ישראל.
  יהי זכרו ברוך!
  תאריך עדכון: 28/09/2016
 • החקלאים: מרכינים את הראש על מותו של פרס ודוחים את ההפגנות שהיו צפויות להתקיים היום

  התאחדות חקלאי ישראל מרכינה את ראשה ומביעה צער עמוק על מותו של הנשיא התשיעי וראש הממשלה לשעבר, שמעון פרס ז״ל, איש חזון ומתומכיה הגדולים של חקלאות ישראל.
  אי לכך מודיעה ההתאחדות וארגון מגדלי העגלים (אמפ״י) על דחיית שתי ההפגנות שהיו צפויות להתקיים היום ב-12 בצומת יקנעם ובצומת קסטינה כנגד פתיחת ייבוא הבקר.
  מועד חדש יינתן בימים הקרובים.
  יהי זכרו ברוך!
  תאריך עדכון: 28/09/2016
 • כ- 150 מזכירות מושבים הגיעו לסמינר המזכירות הארצי של תנועת המושבים: "מהוות גאווה גדולה עבור המושבים"

  כ- 150 מזכירות מושבים מכל רחבי המדינה הגיעו השבוע לסמינר המזכירות הארצי שקיים אגף חברה וקהילה של תנועת המושבים בירושלים . הסמינר, בן היומיים, עסק השנה בנושא "חשיבה אסטרטגית בראיית מזכירת המושב". את הסמינר הפיקה שושי נשר, מאגף חברה וקהילה של תנועת המושבים.

  מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור פתח את הסמינר ואמר: "אתן, מזכירות המושבים, מהוות גאווה גדולה עבור המושבים ותושבי המושבים. אני גאה בכל אחת ואחת מכן על שמירת הצביון והמורשת של המושב תוך כדי טיפול, קידום ועזרה בבעיות המושב וקיומם של אירועי החברה וקהילה. את הכנסים הללו אנחנו עושים במיוחד בשבילכן, כדי להעשיר אתכן ולחזק את פעילותכן הענפה". למאמר המלא

   

  תאריך עדכון: 25/09/2016
 • סקר בעלי נחלות במושבים

  שלום רב,

  ברצוני לפנות אליכם בבקשה להשיב וגם לסייע להעביר ולהפיץ את השאלון המצורף בין כלל חברי המושב, על מנת שכמה שיותר מהחברות והחברים ישיבו עליו באינטרנט.  השאלון המהווה חלק ממחקר שעורכת פרופ' רחל אלתרמן יחד עם פרופ' מיכל פלגי (המכון לחקר הקיבוץ שבאוניברסיטת חיפה). הסקר אינו מיועד לתושבי חוץ, כגון בהרחבות.

  תאריך עדכון: 06/10/2016
 • רשות מקרקעי ישראל מקדמת החלטה להפקעת מבני ציבור במושבים תנועת המושבים: "מדובר במחטף מצד רמ"י, ובפגיעה קשה בזכויות האגודות. לא ניתן לזה לעבור"

  רשות מקרקעי ישראל מבקשת לאשר החלטה שעניינה העברת שטחים ומבני ציבור שבתחום המושב לידי המועצה האזורית או לידי הוועדים המקומיים בעת חתימה על הסכמי חכירה לדורות עם המושבים, כאשר בחלק מהמקרים לא יינתן פיצוי עבור ההפקעה. מדובר בהצעת ההחלטה 654 שרמ"י מתכוונת להעביר במתכונתה הנוכחית.

  טיוטת הצעת ההחלטה שניסחה הנהלת רמ"י לא אושרה בישיבה האחרונה שנערכה בעקבות פניות של תנועות ההתיישבות, אך עתידה להגיע לדיון במועצת מקרקעי ישראל הבאה. היא עוסקת בנושא הקצאת שטחי ציבור בנויים ופנויים בתחום משבצת אגודה חקלאית, וקובעת כללים לגבי על הדרך שבה יוצאו שטחי ציבור אלה מרשות המושב. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 25/09/2016
 • ראשי התאחדות חקלאי ישראל לשר האוצר והחקלאות: "פתיחת שוק בשר הבקר הטרי ליבוא חופשי תחסל כ- 460 משקים חקלאיים"

  ראשי התאחדות חקלאי ישראל שלחו היום מכתב לשר האוצר, משה כחלון ולשר החקלאות, אורי אריאל והתריעו על כך שכוונתם לפתוח את שוק הבשר הטרי לייבוא חופשי מאירופה ומדרום אמריקה, משמעותו חיסול של כ- 460 משקים חקלאיים וחיסול ענף גידול הבקר בארץ *** התאחדות חקלאי ישראל: "מדינת ישראל גוזרת גזר דין מוות למגדלי הבקר ומחסלת את הענף. אנו קוראים לכם להתעשת, לחשוב שנית, ולשבת לשולחן דיונים רציני וממצה, שיניב הסכם עם ההתאחדות בשם המפטמים לפתיחת יבוא אבל מבוקרת" . למאמר המלא
  תאריך עדכון: 07/09/2016
 • התאחדות חקלאי ישראל וארגון מגדלי העגלים: "ממשלת ישראל מעדיפה יבואנים טייקונים על פני מאות חקלאים מגדלי בקר ומאות עובדי תעשיית הבשר. מדובר בחיסול ענף גידול הבקר בישראל"

  משרד החקלאות והאוצר הודיעו אמש לראשי התאחדות חקלאי ישראל ולארגון מגדלי העגלים (אמפ"י) על כוונתם לפתוח את שוק הבשר הטרי לייבוא חופשי מאירופה ומדרום אמריקה *** בהתאחדות מזהירים כי המשמעות של החלטה זו הינה חיסול של 460 משקים חקלאיים וחיסול ענף גידול הבקר בארץ *** מזכירות התאחדות חקלאי ישראל התכנסה בנושא

  ראשי התאחדות חקלאי ישראל וארגון מגדלי העגלים (אמפ"י) נפגשו עם מנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו אשר הודיע להם על הכוונה לפתוח את שוק הבשר המצונן (הבשר הטרי) לייבוא חופשי מאירופה ומדרום אמריקה. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 07/09/2016
 • בזכות עתירת התאחדות חקלאי ישראל וההסתדרות, הודיעה המדינה לבג"צ כי היא נותנת מיוזמתה חצי נקודת זיכוי ב- 2017 ועוד נקודת זיכוי ב- 2018

  התחייבות זו אינה מותנית בהכרעת בג"צ.

  העתירה של התאחדות חקלאי ישראל תמשיך לעמוד עד להכרעת בג"צ בנושא ועד שיוחזרו כלל נקודות הזיכוי שנלקחו מהעו"ז.

  למען הסר ספק, עדיין לא התקבלה החלטת בג"צ בנושא והצעד הזה הינו צעד חד צדדי של המדינה.

  תאריך עדכון: 04/09/2016
 • יותר מ- 1000 מדריכים ופעילים של בני המושבים השתתפו באירוע הוקרה על פעילותם

  מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור: "שנת שיא בפעילות של בני המושבים גם בכמות החניכים שהשתתפו וגם באיכות הפעילות. גאווה גדולה עבורנו"

  יותר מ- 1000 מדריכים ופעילים של תנועת הנוער, בני המושבים הגיעו לאירוע הוקרה עבור הפעילות והעשייה התנועתית שתרמו לאורך השנה במושבים ובמועצות. במהלך האירוע התקיים טקס פרידה מהגרעין היוצא ומאנשי צוות ורכזים אשר מסיימים את תפקידם. כמו כן, התקיימה הופעה מלאה של איזי אשר הפתיע עם חולצת בני המושבים ובירך את המשתתפים על עשייתם.

  האירוע נערך בפארק נחשונית במהלכו הפעילים והמדריכים בילו בפארק המים ובבריכות, ועשו הפעלות כמו אקרו בלאנס, ריקוד שקט ,יצירה אלטרנטיבית ועוד. את האירוע ריכזה איילת צור, מנהלת כוח האדם והשמה בבני המושבים. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 28/08/2016
 • הפתרון לפשיעה החקלאית- אכיפה מוגברת וענישה כואבת. מאמר מאת יו"ר אגף הקרקעות בתנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח

  המקרה הקשה בבית אלעזרי משקף את המצב בו הפשיעה חקלאית בישראל הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה של ממש ושטחי החקלאות ובתי התושבים במושבים הפכו להפקר .

  פשיעה חקלאית הפכה בשנים האחרונות לצערנו לתופעה נפוצה בישראל. מדי שנה, חקלאים רבים מכל רחבי הארץ נאלצים להתמודד עם פשיעה חקלאית המהווה עבורם נזק כלכלי של ממש. בנוסף לגניבות החקלאיות קיימת תופעה לא פחות מדאיגה של פריצה מאסיבית לבתי המגורים במושבים המתרחשת ביישובים במרחב הכפרי כדבר שבשגרה. למאמר המלא

  תאריך עדכון: 18/08/2016
 • תנועת המושבים קיימה סיור בבקעת הירדן: "גאווה לראות שלמרות כל הקשיים שחוותה הבקעה, האזור פורח ומשגשג חברתית, קהילתית וכלכלית"

  הנהלת תנועת המושבים קיימה השבוע ביקור במועצה האזורית בקעת הירדן במושבים- נעמה, נתיב הגדוד, תומר, יפית ופצאל.

  אל הסיור הגיעו מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, שושי נשר מאגף חברה וקהילה, עו"ד עמית יפרח, יו"ר אגף הקרקעות ושירי ארדיטי, מנהלת תנועת הנוער בני המושבים. אל הסיור הצטרף ראש המועצה, דוד אלחיאני יחד עם כל מטה המועצה.

  כאמור, בקעת הירדן חוותה לפני כעשור משבר בחקלאות וכתוצאה מפיתוח וחדוות היצירה, האזור קם על רגליו והחקלאות לצד הקהילה בתנופה ממשית.

  מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור אמר במהלך הסיור: "גאווה להסתובב בבקעה ולראות שלמרות כל הקשיים שחוותה הבקעה, האזור פורח ומשגשג חברתית, קהילתית וכלכלית".למאמר המלא

  תאריך עדכון: 31/07/2016

 

 

תנועת המושבים - הבית של כל מושב וכפר בישראל - מאז הוקמה, בשנת 1933, מהווה תנועת המושבים בית חם ומסגרת מקצועית מתוות דרך ללמעלה מ- 250 מושבים ברחבי הארץ ולתושבי המרחב הכפרי כולו. ליבת פעילותה של תנועת המושבים היא ייצוג המושבים בפני משרד החקלאות ופיתוח הכפר ומנהל מקרקעי ישראל, תוך דאגה למיצוי הזכויות של כל מושב ומושב, וזאת לרווחת החברה בישראל כולה. תנועת המושבים שמה גם דגש על חיי הקהילה בכל מושב בארץ, ומעמידה לרשות החברים את הידע המקצועי הרחב שצברה ומסייעת בארגון פעילויות תרבותיות וחברתיות שונות. בנוסף מספקת תנועת המושבים מענה מקיף לכל הסוגיות הקשורות ל"מושב החדש", כלומר המושב לאחר שהורחב, וכן זה הכולל מיזמים תיירותיים ועסקיים שונים ולא מבוסס רק על חקלאות כבעבר.  תשומת לב מיוחדת נוספת מוקדשת לדור הבא של המושבניקים, הן דרך חטיבת בני המושבים – תנועת נוער המאפשרת לדור הצעיר במושבים לקחת חלק במגוון פעילויות מהנות, מרתקות ומעצימות גם יחד – והן באמצעות שיתופי פעולה שהופכים את חקלאות העתיד לחלק בלתי נפרד מההווה, ומעניקים לבניהם ונכדיהם של מייסדי המושבים הזדמנות לעסוק בחקלאות היי-טק מתקדמת.

 

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing

 

נחלה

 

 • |
 • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
 • |
 • מונסייט בניית אתרים