תנועת המושבים נרתמת לסייע לילדים חולים במחלות מסכנות חיים.

מאיר צור מזכ"ל תנועת המושבים סייר אמש (ב') עם מטה התנועה במועצה האזורית הגליל התחתון, כאורחו של ראש המועצה, מוטי דותן ונפגש עם השחקן והזמר חיים טופול , יו"ר עמותת כפר נהר הירדן, כפר נופש לילדים חולים במחלות מסכנות חיים.


במסגרת סיור של מטה התנועה בגליל התחתון חשף ראש המועצה האזורית מוטי דותן פרויקט ייחודי ומרגש שכולו נתינה – "כפר נהר הירדן" - כפר נופש לילדים חולים במחלות מסכנות חיים בגילאי 9-18.
הפרויקט הנו אחד מ-15 כפרים שקיימים בעולם והנו יוזמה של השחקן המנוח פול ניומן, שהיה הנשיא העולמי של הארגון וחבר לשחקן והזמר חיים טופול, יו"ר העמותה בישראל.  המועצה האזורית שותפה מלאה לפרויקט, שפועל בארץ בכל ימות השנה להבדיל מהמחנות ברחבי העולם, שפועלים במסגרת מחנות קיץ.
חזונו של הנשיא המייסד פול ניומן ז"ל, היה שכפר זה השוכן בגליל התחתון בישראל  יקלוט ילדים חולים  מכל מדינות המזה"ת, ללא הבדל דת, גזע או לאום ואכן בימים אלה נערכים לקליטת ילדים חולים מהרשות הפלסטינית ומירדן. דותן ציין כי מקווה שהתנאים הפוליטיים האזוריים יאפשרו לילדים להגיע ולנפוש בגליל התחתון.  "זו זכות גדולה באופן ציבורי כמו גם אישי להיות שותף לפרויקט שכולו העלאת חיוך על שפתותיהם של ילדים חולים וסובלים".
טופול, ששוהה בארץ והגיע במיוחד למפגש בכפר,  העלה את הצרכים השונים וביניהם הצורך בנטיעת בוסתן ושתילת גן ירק ומאיר צור, מזכ"ל התנועה מיהר לקחת על עצמו ועל התנועה את הפרויקט.  "אנו בתנועת המושבים רואים חובה נעימה להיות שותפים לפרויקט חשוב זה שהוא חלק אינטגראלי  מהערכים של מהמרחב הכפרי והתנועה . תנועת הנוער שלנו, בני המושבים, שחניכיה, חלקם כבר עוסקים בהתנדבות בכפר הילדים, יסייעו בהעמקת הקשר והמחויבות".
חיים טופול הודה למאיר צור ולראש המועצה ואמר שכל ביקור כזה ממלא את ליבו באופטימיות על הנוער הנפלא והחומר האנושי והאיכותי של ההתיישבות בארץ.
הכפר החל לפעול ב1 לאוגוסט במתכונת הרצה ומעסיק מעל 100 אנשי צוות, מדריכים, רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים, אמנים ועוד, חלקם הגדול בהתנדבות. ב10.6 יחנך רשמית הכפר במעמד נשיא המדינה מר שמעון פרס.
עוד בסיור נפגש מאיר צור עם יזמים בתחום החקלאות וגם התיירות החקלאית שמושכת אליה את הדור הצעיר במושבים, שמגלה ענין לעסוק הן בחקלאות מקצועית ועתירת ידע ולצדה בתיירות חקלאית.
בסיום נערך מפגש עם תושבי וחקלאי האזור, בו סקר צור את הנושאים העומדים על הפרק ובמרכזם עיגון זכויות החקלאים בקרקע, ועדת רוטקופף והשלכותיה, הטיפול בהעצמת הקהילה החברתית במושב המתחדש, שנת שרות בבני המושבים ועוד.

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים