סיור במועצה אזורית באר טוביה

הנהלת תנועת המושבים התארחה במועצה האזורית באר טוביה.

מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור והנהלת התנועה התארחו במועצה האזורית באר טוביה וסיירו יחד עם ראש המועצה , דרור שור, סגנו, שלומי שמאי והנהלת המועצה ביישובי המועצה והשתתפו בדיונים מקומיים בצרכי התושבים.


מזכ"ל תנועת המושבים - מאיר צור וראש המועצה האזורית באר טוביה, דרור שור, סיירו אמש (ב') ברחבי המועצה האזורית ונפגשו עם הנהלת מושב שתולים ותושבי מושב בית עזרא וערוגות. מטרת הביקור הייתה לשמוע מתושבי האזור על בעיותיהם השונות ולהציג את מגוון הפתרונות האפשריים והסיוע שמעניקה התנועה במקרים אלה.

הביקור נפתח בהצגת המועצה, מועצה "ירוקה",  השומרת על איכות הסביבה ורואה בחזונה פיתוח חקלאות לצד ענפים נוספים, תוך שמירה על הצביון החקלאי, הקצאת משאבים רבים לחינוך, בד בבד עם חיזוק החינוך הבלתי פורמאלי .
במועצה 18 מושבים המשתייכים לתנועת המושבים ורפת החלב המשפחתית הגדולה בארץ.

במושב שתולים, שהוקם בשנות ה-50 על ידי יוצאי תימן התרשמו חברי הנהלת התנועה מהלכידות החברתית ושיתוף הפעולה המלא שבין ועד האגודה לועד המקומי.
את הפגישה במושב שתולים, הגדול מבין מושבי המועצה,  קיימו בקן המשמש את פעילות בני המושבים, תנועת הנוער של המרחב הכפרי, הפועלת בעוצמה ובלהט ביישובי המועצה.

במפגש עם התושבים במושב בית עזרא, בירך אפרים שלום, תושב המקום ומי שכיהן כמזכ"ל תנועת המושבים בעבר וכח"כ בכנסת ה-11, את מאיר צור, על חיבור התנועה בראשותו, לשורשים ולחקלאות וביקש את סיועו בהחזרת הבנים הביתה ובכינון הכלים שיאפשרו להם לעסוק בחקלאות ולהתפרנס בכבוד.

צור התייחס בדבריו לכך ואמר כי: "החזרת הבנים לחקלאות היא צו השעה" והוסיף שמדובר בתהליך ארוך ומורכב, אך חשוב ביותר  ועלינו לדאוג ולטפל בהקשר זה בשני רבדים: גם לפעול לחקלאות שתהיה רווחית ומניבה וגם לכך שיהיה  מי שיעסוק בה בעתיד.
צור הוסיף כי שרת החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אורית נוקד, הקימה צוות לבחינת הסוגיה בו שותפים נציגי המועצות האזוריות, התנועות וגופים נוספים מההתיישבות.

במהלך הסיור, ביקרו ביער עזריקם, שם החלו  לא מכבר בבניית  "יער הבנים" -  אתר הנצחה ייחודי המאחד בו את בני ההתיישבות הכפרית, שנפלו בשירותם הצבאי או במסגרת כוחות הביטחון השונים. האתר נבנה סמוך למחנות הקיץ והסמינרים של תנועת בני המושבים  שהשנה יגיעו למספר שיא של 1,600 חניכים!!!

ראש המועצה האזורית באר טוביה – דרור שור אמר במהלך הסיור כי שמח על ההזדמנות לפגוש את הנהלת תנועת המושבים, תוך חידוד הסוגיות הבוערות במושבי המועצה. עוד הוסיף כי טיפול רוחבי ויעיל של התנועה מול השלטון המרכזי, בנושאים שעל סדר היום, מחזק את המועצות האזוריות  ומסייע להם בעבודה מול הישובים. "תנועה חזקה מביאה למועצות חזקות , מה שתורם לחוזקם של המושבים ובסופו של דבר לרווחת התושבים".

לסיכום התייחס מאיר צור לנוער במושבים, שמתחנך על פי ערכי הסבלנות, אהבת הארץ והאדם בפעילויות שמספקת תנועת בני המושבים. "מושב הנו גוף חברתי שצריך לשמר ולשמור עליו. החקלאות לצד העשייה הקהילתית והחברתית בונים מרקם מיוחד, נוער מצוין ומטופח, שהוא הסמן הימני של החברה הישראלית".

 

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים