סדנאות קציר חיטים והכנת לחם וגבינות בחג השבועות בבל עפרי

סיורי טעימות של יינות וגבינות ביקב הממוקם בבונקר סורי נטוש ובגן הפסלים וארוחות ממטבח ביתי

החווה התיירותית – חקלאית בל עפרי ברמת הגולן עורכת בחג השבועות ועד לסוף השבוע במשך ארבעה ימים רצופים פעילויות, סיורים וסדנאות לילדים ולמבוגרים בסימן חג הקציר, גבינות ויין.

 

הילדים יוזמנו להשתתף בסדנת "קציר חיטים" שבה ילמדו ויתנסו בהכנת לחם איכרים על כל שלביה: סיבוב המורג על גרעיני החיטה, העפת המוץ עם קלשון עץ, טחינה באבן ריחיים ואפיית לחם עם עשבי תיבול שלוקטו בגינת הירק בתוך תנור חומר משוחזר.


בסדנה נוספת מכינים המשתתפים גבינות בטעמים שונים מחלב עיזים כשהן מעוטרות בזעתר, פלפל שחור או סומק, על פי הבחירה.


הסיור המודרך במתחם, שנערך עם כוס יין ביד, מאפשר הצצה מיוחדת לאורח החיים של תושבי הגולן בתקופת התלמוד והכרות עם החקלאות המגוונת, יצירת יינות בעבר וכיום, אמנות מקומית של ויטראז' וצורפות ופילוסופיה יהודית. במהלך הסיור נכנסים המשתתפים ליקב המשפחתי הממוקם במיקום ייחודי - בונקר סורי נטוש שהתגלה במקום ומספק תנאים אידיאליים לשימור היין.


במתחם בל עפרי שוחזר מרכז כפרי שלם ששימש את כל צרכי התושבים בימי קדם: הגורן על מתקניה, בית בד להכנת שמן זית, גת להכנת יין, תנור חומר לבישול ואפייה, באר לשאיבת מים וכן יצור גבינות בטעמים איטלקיים וצרפתיים. כן נבנתה במתחם מסעדה בסגנון ועם חומרי גלם מקומיים בהם השתמשו בעבר יחד עם חומרים ממוחזרים. המסעדה מציעה ארוחות גבינות, דגים, טבעוניות עם קינוח של ריבות הבית וחליטת תה צמחים. בחווה גן פסלים ייחודי שצופה אל נופי הרמה שעוסק בהיסטוריה המקראית כמו בריאת העולם, אדם וחווה והנחש, תיבת נח, לוחות הברית ועוד.


הסדנאות וסיורי הטעימות במתחם יערכו בימים שלישי – שישי, 30 במאי – 2 ביוני, בשעות 9:00-19:00. (בימי שבת נערכים סיורים, טעימות וארוחות בלבד ללא סדנאות).

הזמנת מקומות בתאום מראש בטלפון: 052-8805026.

מחיר השתתפות בסדנה אחת: 30 שקל למשתתף.

מחיר הסיור למבוגר 35 שקל, כולל טעימת חמישה סוגי יינות ומגבינות הבית.

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים