כלכלה

 • הועידה הכלכלית של תנועת המושבים באזור הדרום: "מחברים בין מיזם במושב לבין יזם"

  כ- 300 חברי מושבים הגיעו אמש לוועידה הכלכלית של תנועת המושבים באזור הדרום שהתקיימה במועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר בוועידה הראשונה מסוגה שמטרתה ליצור חיבור בין מיזם במושב לבין יזם. במסגרת הערב התקיים פאנל מעניין בנושא שיתופי פעולה כלכליים – פוטנציאל והזדמנות. את הועידה יזם והפיק רכז הדרום של תנועת המושבים, מאיר צפרירי.

  מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור שפתח את הערב אמר: "הפעילות הכלכלית במושב היא משמעותית, הן בנחלות והן באגודה. הדרך שלנו לקדם את האגודה היא קודם כל ברצון ובקבלת ההחלטה של האגודה להקים מיזם כלכלי משותף. קיימים מושבים רבים שעושים מיזמים כלכליים משותפים בהצלחה יוצאת מן הכלל וזאת כדי לייצר הכנסות נוספות למושב ולחבריו. אני שמח שתנועת המושבים מעוררת את הנושא ומובילה אותו. אנחנו כאן בכדי להיות לכם לעזר, לעזור לכם לתכנן בכדי לתמוך בכם עם כלכלנים ועם ליווי מקצועי בנושא הקרקעות, החקלאות והפעילות הלא חקלאית כדי שהדברים ייעשו בצורה מידתית ומותאמת למושב.

 • הועידה הכלכלית 2016 של המרחב הכפרי, בסימן איחוד כוחות מושבים, קיבוצים, תעשייה, חדשנות וצמיחה תתקיים ביום חמישי הקרוב

  הועידה תתקיים ביום חמישי הקרוב, ה- 16.6.16 (בעוד יומיים), באולמי האחוזה במודיעין בשעות 08:30-14:30 ***במהלך הועידה יתקיימו פאנלים בנושאים- חקלאות וביטחון המזון, תעשייה, השקעות וצמיחה, מיסים, נדל"ן וקהילה במרחב הכפרי *** אל הועידה יגיעו בין השאר: שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן, ח"כ איתן כבל, ח"כ איתן ברושי, יו"ר בנק הפועלים, יאיר סרוסי ועוד *** כתב/צלם מוזמנים לסקר *** מצ"ב לו"ז הועידה

 • הזמנה לועידה הכלכלית לקיבוצים ולמושבים

  לקוח נכבד,

  כמידי שנה, תתקיים הועידה הכלכלית השנתית לחדשנות בקיבוצים, מושבים, בתעשייה ובאגודות השיתופיות.

  התנופה המתמדת בקיבוצים ובמושבים, מביאה עמה שינויים ואתגרים חדשים העומדים בפני חברי הקיבוצים והמושבים.

  וועידה זו, תעסוק השנה בנושאים "החמים" העומדים על הפרק וביניהם:

  התכניות האסטרטגיות לקידום ההתיישבות, חדשנות וטכנולוגיה בתעשייה ובחקלאות, השקעות פיננסיות, רפורמות המיסוי, נדל"ן וחקלאות.

  לוועידה מוזמנים : כל המנהלים מהמגזר ההתיישבותי ומהתעשייה הקיבוצית, יושבי ראש, מנהלים עסקיים, גזברים, מרכזי משקים, מנהלי ארגונים חקלאיים, מנהלי מפעלים, מזכירי התיישבות, מנהלי כספים, מנהלי חשבונות, אגודות שיתופיות ועוד.

  נשמח לארח אתכם בוועידה.

  בברכה,

  עדנה זיו
  מנהלת הוועידה וקבוצת עיתוני המרחב הכפרי


  לרישום לחץ כאן

 • ועדת הכספים דחתה את חוק המע"מ של לפיד - תנועת המושבים: "מברכים על הדחייה וממשיכים במאמץ להכניס את ההתיישבות אל תוך ההטבה"

  תנועת המושבים מברכת היום על דחיית העברת חוק "0% מע"מ" של שר האוצר, יאיר לפיד.

  כזכור, ועדת הכספים של הכנסת אשר כינסה אמש דיון חירום בזמן הפגרה, לא הצליחה לאשר את חוק 0% מע"מ זאת על רקע ההתכתשויות לגבי החוק. ההערכה היא שהדיונים יתחדשו רק בראשית ספטמבר ונראה כי החוק לא יאושר במליאה לפני אוקטובר.

 • עוגן כלכלי לאגודה

  מאת: יוגב שריד – מנכ"ל מבט מושבים

  לאורך השנים היוו האגודות החקלאיות במושבים גוף כלכלי חזק שהכיל בתוכו את רוב הפעילות העסקית של חברי המושבים. החל מסוף שנות השמונים של המאה הקודמת, החלו האגודות להתרוקן מפעילות עסקית, בין היתר בשל סיום השיווק המאורגן ולאור הירידה במספר הפעילים במשק החקלאי.

 • מגבים את המושבים

  מבט מושבים וחברת GENIE  מבית ברית פיקוח, יוצאות במיזם משותף של גיבוי המידע הנמצא על השרתים והמחשבים במזכירויות ובעסקים שבמושבים ברחבי הארץ.

 • תנועת המושבים מעלה קמפיין פייסבוק לקראת החגים תחת הסלוגן "שווה להיות מושבניק"

  תנועת המושבים, עולה בקמפיין לקראת החג, תחת הסלוגן "שווה להיות מושבניק" .

  במסגרת הקמפיין, שצפוי לחשיפה של כחצי מיליון ישראלים, שעתידים לנפוש בארץ במהלך תקופת החגים, תזמין תנועת המושבים את הציבור לבלות את החופשה במגוון מקומות הבילויי והאטרקציות שבמרחב הכפרי.

 • נפרדים מהרשם

  ראשי תנועת המושבים השתתפו באירוע פרידה שנערך במשרד התמ"ת לכבודו של רשם האגודות השיתופיות המסיים תפקידו, עו"ד אורי זליגמן.

  לאחר 27 שנים בתפקיד רשם האגודות השיתופיות, מסיים עו"ד אורי זליגמן תפקידו ובמשרד התמ"ת ציינו את המעמד באירוע פרידה מרגש, בהשתתפות בכירים מהמגזר ההתיישבותי.

 • שר המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה בסיור התיישבות עם ראשי תנועת המושבים.

  גיא רוטקופף, מנכ"ל משרד המשפטים: "ועדת רוטקופף תמשיך את דיוניה לאחר ה'קמת הממשלה החדשה"

  ראשי תנועת המושבים השתתפו בסיור התיישבות בצפון הארץ אותו ארגן שר התמ"ת, שלום שמחון. בסיור השתתפה כל צמרת משרד המשפטים - שר המשפטים יעקב נאמן, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בכירי משרדיהם, מזכ"ל תנועת המושבים מאיר צור, ועו"ד עמית יפרח – יו"ר אגף קרקעות ואגו"ש וכן מזכיר התק"מ , זאב שור ונציגים בכירים נוספים.

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

 • |
 • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
 • |
 • מונסייט בניית אתרים