מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן לחקלאים: "השהו תשלום אגרות עובדים זרים 2017"

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן שלח הבוקר מכתב לכלל ציבור החקלאים בקריאה להשהות את תשלום אגרות העובדים הזרים לשנת 2017.

במכתבו ציין: לפני מספר ימים נתבשרנו, כי רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים הוציאה חוזר המחייב את כלל חקלאי ישראל, לשלם את מלוא האגרות לשנת 2017. כפי שידוע לכולכם מדובר על אגרות המגיעות לעשרות אלפי שקלים לחקלאי, ודרישות התשלום שניתנו הן תוך פרק זמן קצר - כשליש מהסכום, עד 8.12.16, והיתרה עד 22.12.16. דרישת תשלום זו מטעם הרשות הגיעה ללא כל התחשבות בדיונים אשר מתקיימים בוועדת הפנים והגנת הסביבה כבר כשנה".

וילן ציין במכתבו כי במשך השנה האחרונה נציגי החקלאים קיימו מאבק מתמשך בוועדת הפנים לטובת הפחתת נטל האגרות. בדיונים אלו הייתה הסכמה כללית של נציגי הוועדה ומשרד החקלאות, כי נדרש וראוי להוריד את עלויות האגרות.

וילן ציין: " לא מובן לנו כיצד מרשה לעצמה כעת הרשות לפעול באופן כה בוטה לגביית הכספים, ללא כל התייחסות למסקנות הוועדה, וללא כל הגינות להמתין את תקופת השבועיים המבוקשת עד לקבלת המלצות משרד האוצר, כפי שנתבקשו ע"י הוועדה והיו"ר. ההנהגה החקלאית לא מקבלת את העובדה כי נציגי הרשות, אשר יושבים בדיוני הוועדה כבר כשנה, לא רק שאינם מקדמים את הנחיות הוועדה וגוררים רגליים, אלא מוסיפים חטא על פשע וגם שולחים לנו כעת בקשות תשלום דחופות , זאת ללא כל התייחסות להנחיות הוועדה והפעולות המתבצעות בשטח. מכיוון שכך, שלחנו מכתב דחוף ליו"ר הוועדה, שר הפנים, מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה וחברי הוועדה, ובו בקשתנו לעצור מידית את הליך הגבייה הלא ראוי, המתבצע בימים אלו, עד לקבלת התשובות הנדרשות לגביי גובה האגרות.

סיים את מכתבו והדגיש: "בשלב זה אנו קוראים לציבור החקלאים שלא לשלם את אגרות העובדים הזרים, עד לעדכון הנושא מטעם הוועדה וקבלת תשובת משרד האוצר".

 

לקריאת המכתב לחצו כאן


ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים