החקלאים מעלים הילוך – אלפי חקלאים ומאות בני נוער צפויים להפגין מחר, יום שני, בגן הוורדים בירושלים

החקלאים מעלים הילוך –

אלפי חקלאים ומאות בני נוער צפויים להפגין מחר, יום שני, בגן הוורדים בירושלים – לאחר נסיעה ארוכה ואיטית בשיירות של טנדרים, משאיות ואוטובוסים מצפון ומדרום: "לא ניתן יד לחיסול החקלאות במדינה"

זאת בעקבות המדיניות החד צדדית של הממשלה בכל הנוגע לענף החקלאות החל מפתיחת הייבוא הפרוע, מחירי המים הגבוהים לחקלאים, פערי התיווך ועוד *** בהתאחדות חקלאי ישראל דורשים מהממשלה לטפל במידי וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאים הבוערים אחת ולתמיד *** השיירות יצאו בטנדרים, רכבים, משאיות ואוטובוסים, כשיירות איטיות, מצפון ומדרום החל משעה 7 בבוקר *** שיירת הצפון תעלה לירושלים על כביש 443 ושיירת דרום על כביש 1. השיירות יפגשו וייסעו ברחבי ירושלים *** בשעה 13:30 צפויה להתקיים הפגנת ענק בגן הוורדים בירושלים *** צפויים שיבושים בתנועה לאורך כל הדרך לירושלים ובתוך העיר עצמה *** צלם/כתב מוזמנים לסקר *** התאחדות חקלאי ישראל: "מדובר ביום לא קל עבורנו, החקלאים. לא נוותר עד שממשלת ישראל תציב את החקלאות על סדר יומה הלאומי".

 

לקריאת המכתב

 

החקלאים מעלים הילוך במאבק נגד מדיניות הממשלה: אלפי חקלאים צפויים לעלות, ביום שני הקרוב, ה- 19.12.16, בשיירות איטיות מצפון ומדרום הארץ לירושלים ולקיים הפגנה עוצמתית בגן הוורדים. אל ההפגנה צפויים להצטרף מאות בני נוער מתנועות הנוער בני המושבים ודרור ישראל ופעילי ציבור.

התאחדות חקלאי ישראל אשר מארגנת את ההפגנה ומובילה את המאבק, גייסה למאבק את ראשי המועצות האזוריות אשר צפויות להוציא אוטובוסים ובחלקם אף להפסיק את הלימודים בתיכונים ובבתי הספר. המאבק הינו בעקבות המדיניות החד צדדית של הממשלה בכל הנוגע לפתיחת ייבוא פרוע וחופשי, מחירי המים הגבוהים לחקלאים, פערי התיווך ועוד.

בהתאחדות חקלאי ישראל דורשים מהממשלה לטפל במידי וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאים הבוערים אחת ולתמיד לרבות: הורדת מחירי המים וביטול הלאמת אגודות המים החקלאיות , עצירת הייבוא הפרוע, טיפול בפערי התיווך זאת לצד בניית שוק סיטונאי חדש, טיפול בכל סוגיית העובדים הזרים, תמיכה בייצוא החקלאי, הסדר בענף ההטלה והסדר בקרן הביטוח של החקלאים – קנט.

כאמור, ביום שני הקרוב, ה- 19.12.16, צפויות לצאת שיירות איטיות של טנדרים, רכבים, משאיות ואוטובוסים, מצפון ומדרום החל משעה 7 בבוקר :

· שיירת הצפון תצא ב- 7 בבוקר מאגמון החולה (מטולה) ותעבור בצומת קדרים, אלונים, יוקנעם ומעלה על כביש 443 לכיוון ירושלים.

· שיירת הדרום: תצא ב- 7 בבוקר מצומת עין יהב ותעבור בכביש הערבה ומחלף קמה לצומת לטרון שם יצטרפו עוד ועוד כלי רכב ומשם יעלו

לירושלים על כביש 1.

· השיירות האיטיות צפויות להיפגש בירושלים בסביבות 11:30 ולעשות הקפות סביב הכנסת וקריית הממשלה.

· בשעה 13:30 צפויה להתקיים עצרת והפגנת ענק בגן הוורדים בירושלים. כתב / מוזמנים לסקר.

בהתאחדות חקלאי ישראל מזהירים מפני שיבושים בתנועה לירושלים בכביש 443 ובכביש 1 ובתוך העיר במהלך היום.

כזכור, החקלאות מצויה מזה מספר שנים במשבר קשה אשר הולך ומחריף כאשר משקים חקלאיים נמצאים בסכנה קיומית ומוחשית וחקלאים רבים איבדו את חדוות היצירה בשל חוסר רווחיות, בירוקרטיות, בשל מיסים מיותרים המושתים עליהם ובשל שחיקה במעמדם וחלקם אף מוצאים עצמם סוגרים את מפעל חייהם.

בשנה וחצי האחרונות ניהלה התאחדות חקלאי ישראל מו"מ עם משרד האוצר והחקלאות על תכנית אסטרטגית ל- 15 שנה על כלל נושאי החקלאות. המו"מ הגיע לידי מבוי סתום לאחר שמשרד החקלאות והאוצר הודיעו כי הוא מתנה את כל ההסכם בפתיחת ייבוא פרוע ובביטול התכנון בענפי ההטלה והחלב.

מהתאחדות חקלאי ישראל נמסר: "על הממשלה להתעורר מהתרדמת, להתעשת ולטפל לאלתר וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאיים העומדים על הפרק למען בטחון אספקת המזון של הציבור הישראלי ולמען חוסנה של ישראל בגבולותיה המיושבים רובם ככולם על ידי חקלאים. אנו לא נרפה עד שממשלת ישראל תציב את החקלאות על סדר יומה הלאומי".

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים