רשפון

עם בתים שנמכרים במיליוני ₪ וחנויות לעיצוב הבית ובגדי מעצבים, רשפון הוא לא בדיוק המושב ה"קלאסי", אלא דוגמה לזיהוי מוצלח של הזדמנויות וניצולן


רשפון הוא מושב עובדים השוכן מצפון להרצליה, ודוגמה מצוינת למהפך שעברו מושבים רבים מישובים שידעו תלאות רבות למקומות יוקרתיים מבוקשים במיוחד שכל פיסת נדל"ן בהם שווה הון תועפות. רשפון, שהוקם בשנת 1936, תוכנן תחילה להיקרא "רשפונה" על שם עיר חוף עתיקה ששכנה באותו אזור בשלהי ימי ממלכת ישראל הקדומה, אולם בלחץ התושבים הועדף השם המודרני יותר. מבחינה מוניציפאלית, רשפון משויך למועצה האזורית חוף השרון שכוללת חמישה מושבים נוספים (אודים, בית יהושע, כפר נטר, בצרה ובני ציון), את כפר חרוצים, את הישוב היוקרתי ארסוף, ואת הקיבוצים יקום, גליל ים, שפיים, געש ותל יצחק. בסוף שנת 2011 מנתה אוכלוסיית היישוב 1,349 בני אדם.

מיקומו האטרקטיבי של המושב – בצמוד לכביש החוף (כביש 2 שמחבר את ת"א עם חיפה), צמוד לכפר שמריהו, מעט מערבית לרעננה ובמרחק נסיעה קצרה מתל אביב – לצד הגישה הנוחה אל חוף הים והאווירה הפסטורלית ברחובות המטופחים הופכים את רשפון לאחד הישובים עם איכות החיים הגבוהה ביותר ולאחד היקרים ביותר מבחינת ערך הנדל"ן בו. לדוגמה, בשנת 2012 נמכר בית פרטי בן 5 חדרים ששטחו 150 מ"ר בלמעלה מ- 8 מיליון ₪.

כמו קניון, רק בחיק הטבע

מושב רשפון היה בין המושבים הראשונים בארץ אשר הבין כי מחקלאות לבדה קשה להתפרנס בכבוד ועל כן פנה לתחום המסחר – החלטה שתרמה רבות לשגשוגו.

גבעת הכורכר, שכונתה בעבר "אל מונטר" עד שהפכה לרחוב הפרחים, היא משכנן של משתלות מלאות כל טוב (כולל מרכז לאמנות הבונסאי שכולו אסתטיקה יפנית במיטבה), בוטיקים המציעים מבחר רחב של בגדי מעצבים, חנויות רבות בתחום עיצוב הבית, גלריות שונות ועוד. בנוסף שוכן בתחומי רשפון גן אירועים יוקרתי וכמה וכמה מסעדות מצליחות.

באופן טבעי ישנם גם לא מעט מתושבי רשפון שמוצאים את פרנסתם מחוץ למושב, ונהנים מאיכות החיים הגבוהה בו בשובם הביתה בתום יום העבודה.

למרות כל אלה, עדיין ניתן לראות ברשפון פה ושם גם נחלה המשמשת לייעודה המקורי, חקלאות. ענפי החקלאות העיקריים במושב הם לולים, פרחים, מטעים, הדרים וירקות וישנה גם נחלה המוקדשת לחוות סוסים שמהווה אטרקציה לכל תושבי האזור וגם מגוש דן מגיעים אליה רבים כדי ליהנות מרכיבה על החיה האצילה והמהירה.

חוף הסירה

בתיו של מושב רשפון אמנם נמצאים ממזרח לכביש החוף אולם גם השטח שממערב לכביש ועד לחוף הים, כולל החוף (בין ארסוף לסידני עלי), שייך לו. החוף מכונה בפי כל "חוף הסירה" שכן בשנת 1958 נסחפה לחוף סירת דיג בעקבות סערה עזה. הניסיון להחזיר את הסירה ללב ים לא צלח, והיא נותרה תקועה בתוך המים במרחק של כ- 25 מ' מקו החוף, בולטת ומהווה אטרקציה.

חינוך ברשפון

5 גני ילדים – המחולקים לקבוצות גיל שונות, כמובן – פועלים במושב, וכן שוכן ברשפון בית ספר יסודי ותיק שלומדים בו ילדי רשפון, ילדי גליל ים וילדי כפר שמריהו. התיכון אליו הולכים נערי ונערות רשפון שוכן מצידו השני של כביש החוף, בפאתי קיבוץ שפיים, וגם הוא משותף – מגיעים אליו תלמידים מכל ישובי המועצה האזורית חוף השרון וכן מכפר שמריהו ומפנימיית המחוננים הפועלת במכון וינגייט הקרוב. בסה"כ לומדים בו קרוב ל- 1,000 תלמידים.

בנוסף פועל ברשפון בית העם, שפתח את שעריו בשנת 1967 ומאז אירח מופעים של מיטב אמני ישראל, מגוון חוגים לילדים, בני נוער ומבוגרים, תערוכות רב תחומיות ואירועים חגיגיים רבים אחרים – כל אלה תורמים אף הם לאיכות החיים הגבוהה של תושבי רשפון ולתחושה הלא מאוד שכיחה כי הם הגיעו אל המנוחה, אל הנחלה ואל הנחת.

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים