מטבחים כפריים

כולם רוצים איכות חיים כמו בכפר – אבל לפעמים צריך "להסתפק" במטבח כפרי. איך מעצבים מטבחים כפריים, ואיך לבחור נכון מטבח שכזה?

חיים בכפר היא משאת נפש עבור רבים מאיתנו, ויותר ויותר ישראלים מבקשים לעבור למושב זה או אחר או לאחד הקיבוצים הרבים הפזורים ברחבי הארץ – אולם לא תמיד מעבר זה אכן אפשרי. מי שעדיין נאלץ לחיות במרחב האורבאני יכול לפעול על פי הפתגם המוכר "אם ההר לא בא אל מוחמד, יבוא מוחמד אל ההר", וליתר דיוק על פי הגישה ההפוכה: אם אי אפשר להעביר את הבית שלנו אל הכפר, אפשר להביא את הכפר אל הבית שלנו, ובפרט ליהנות ממטבח כפרי (אך לא רק: עיצוב בית בסגנון כפרי הוא טרנד נפוץ מאוד בימינו, לאור היתרונות הרבים של עיצוב זה המחבר אותנו לטבע ולשלווה אמיתית).

איך מעצבים מטבח כפרי?

מטבחים כפריים הם בראש ובראשונה תוצר של עיצוב יצירתי המשלב בתוכו מוטיבים מתאימים.

באופן טבעי עץ, ובמיוחד עץ מלא, הוא מרכיב משמעותי במטבחים כפריים. דלפק עץ, למשל, משדרג משמעותית את המראה של מטבחי חוץ, וכמובן שמוסיף לו נופך כפרי מלבב.

גם הארונות יהיו כמובן על בסיס עץ, והמהדרין אף יבחרו בעץ בעל מראה גס משהו ובלתי מעובד על מנת להדגיש את הטבעיות ואת היופי הרב שיש בה. מדפים פתוחים בחלק מהארונות הם מאפיין נוסף של מטבחים כפריים.

עבור הרצפה ניתן לבחור בין אריחי טרה קוטה או משטחי אבן טבעית, כשגם אריחים מאוירים או פרקט יהפכו את המטבח לכפרי יותר וכזה שיותר נעים להיות בו.

מרכיב חשוב נוסף הוא הפרטים הקטנים שמעשירים את התמונה הגדולה: צלחות פורצלן, למשל, הן תוספת מבורכת לכל מטבח ובפרט למטבחים כפריים (במיוחד כשהם מוצגים לראווה על גבי מדף עץ). גם סלסילות ירקות או פירות תורמות למראה הכפרי, וכך גם צנצנות שונות ובתוכן מאכלים או חומרי גלם מן הטבע. סירי נחושת התלויים על גבי וו ברזל הם אופציה נוספת, כפות עץ גם הן, את הנוזל לניקוי כלים שבמטבחים רבים נמצא על יד הכיור בתוך בקבוק פלסטיק כעור אפשר לשפוך לתוך צנצנת זכוכית כפי שהיה נהוג פעם – וקנקן עם פרחים (אמיתיים!) הוא כמעט פריט חובה עבור מטבח כפרי.

איך לבחור נכון מטבח כפרי?

מטבחים כפריים הם כמו אוכל ביתי: חמים, אותנטיים, מחברים לתחושת משפחתיות ורוגע יקר ערך. ואכן, כשם שאוכל ביתי הוא תמיד קונספט מושך ומשמח, כך מטבחים כפריים נהנים מביקוש רב – ובהתאם גם מהיצע נרחב.

על מנת לבחור נכון מבין שלל המטבחים הכפריים המוצעים בשוק, כדאי להקפיד על מספר כללים:

ראשית, לרכוש את המטבח אך ורק מיצרן אמין ורציני, כזה שכבר הרכיב כמה וכמה מטבחים (כפריים ואחרים) לשביעות רצונם המלאה של הקונים.

שנית, לא להתפשר על האיכות, גם אם המחיר מעט גבוה יותר – מטבח הוא מוצר שאמור לשרת את בני הבית על הצד הטוב ביותר לאורך שנים רבות רבות, ואיכות נמוכה עלולה להוביל למצב שבו תוך זמן לא רב כבר יידרש שיפוץ, כך שהחיסכון בזמן הרכישה ירד לטמיון, שלא לדבר על עוגמת הנפש של בני הבית.

בנוסף חשוב לוודא מאיזה עץ מיוצרים המרכיבים השונים של המטבח – ישנו מבחר רחב של עצים המשמשים כחומר גלם לייצור מטבחים, ואמנם כולם יפים מאוד אבל לא כל עץ ניחן באותה רמת איכות ובפרט לא אותה רמת עמידות. אורן, למשל, הוא עץ רך למדי, האגוז והמייפל קשים יותר ואילו הטיק או המהגוני כבר נחשבים יוקרתיים, וכדאי לקחת זאת בחשבון. מאחר שאחד המרכיבים העיקריים באווירה שמשרים מטבחים כפריים הוא העיצוב, כדאי לבחור בחברה המעסיקה מעצבים שיסייעו לכם לתכנן את מטבח חלומותיכם וליהנות מאיכות חיים כפרית בכל מקום בו נמצא הבית שלכם.

למגוון מטבחים בקרו באתר סמגל: http://www.samgalconcept.co.il/

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים