טיסות זולות

כל אחד היה רוצה לטוס לחו"ל בזול, טיסות הפכו לעסק יקר בשנים אחרונות וזה רק הולך וגדל.

אז אם יש אפשרות לטוס מפעם לפעם במחיר הגיוני אז למה לא לנצל את זה.

 

חופשות בחו"ל הן אחד הבילויים האהובים על ישראלים – טיסות זולות מאפשרות לכולם ליהנות מההפוגה החיונית ממטלות היומיום והשגרה השוחקת ומהתאווררות בנופים אחרים, תרבות שונה, אתרים אטרקטיביים ושלל פינוקים נוספים לגוף ולנפש.

על החיבה שלנו לטיסות לחו"ל יעיד הנתון הבא: ב- 2012 נרכשו כמעט 4 מיליון כרטיסי טיסה אל מחוץ לגבולות הארץ. כמו בכל תחום, גם בשוק כרטיסי הטיסה מוצר זהה, או כמעט זהה, עשוי להימכר בטווח מחירים נרחב למדי, כך שכדאי מאוד להשקיע מעט זמן ואנרגיות בחיפוש טיסות זולות – חיפוש שברוב רובם של המקרים יניב תוצאות מתגמלות מאוד.

דרך אחת למצוא כרטיסים זולים, ולכל הפחות לקבל מושג לגבי טווח המחירים עבור טיסות ליעד המבוקש מבחינתנו, היא לבדוק את מנועי החיפוש הייעודיים של טיסות ברחבי העולם. אתר אחד שכזה הוא Expedia ודוגמה נוספת לאתר שעשוי לסייע לנו להוזיל את עלות הטיסות לחו"ל היא ITA Matrix (מנוע חיפוש טיסות שנקנה על ידי ענקית מנועי החיפוש גוגל). המנועים המשוכללים מאפשרים השוואת מחירים מקיפה מאוד – למשל בין טיסות עם עצירת ביניים לבין טיסות ללא עצירת ביניים כשמדובר ביעד רחוק, בין טיסות בחלקים שונים של היממה, בין תאריכים אפשריים שונים – וכמובן מציגים מבצעים שמציעות חברות התעופה השונות.

טיסות ברגע האחרון

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר ליהנות מטיסות זולות היא לחכות לדקה התשעים. כל מושב ריק בטיסה הוא הפסד מיותר עבור חברת התעופה, כך שככל שמתקרב מועד הטיסה נוטות החברות להוזיל את מחיר הכרטיס לאותה טיסה ספציפית, ולפעמים אפילו במידה ניכרת.

אמנם דרך זו לא מתאימה לכל אחד: שכירים, למשל, שמועד החופשה שלהם נקבע ברוב רובם של המקרים זמן מה מראש, וממילא הוא חייב להיות מתואם עם הבוס, יתקשו להרשות לעצמם את הגמישות הנדרשת כדי לחכות לדקה התשעים.

עצמאים, לעומת זאת, ובהם חברי מושבים, יכולים – לפחות בחלק מהמקרים – להתגמש לגבי מועד היציאה לחופשה, ועם מעט סבלנות ואינטואיציות טובות לאתר טיסות זולות ואטרקטיביות במיוחד ולקבוע בהתאם את מועד החופשה (אמנם גם חברי מושב, כמובן, לא יכולים להרשות לעצמם גמישות מוחלטת, שהרי ישנם פרקי זמן שבהם הם מחויבים לעיסוק החקלאי, אולם עדיין באופן יחסי מידת הגמישות רבה יותר).

להזמין מראש כרטיס טיסה לעונה הבאה

דרך אחרת להגיע לטיסות זולות היא לרכוש זמן רב מראש את כרטיסי הטיסה – מספר חודשים מראש, ליתר דיוק, כלומר כבר בתחילת החורף להתחייב למועד היציאה לחופשת הקיץ (אגב, כרטיסים המתוזמנים ללפני העונה החמה או מעט אחריה זולים משמעותית, וכדאי לשקול את האופציה הזו).

כך או כך, אם מתחייבים לטיסה ספציפית מספר חודשים מראש ניתן ליהנות ממחיר אטרקטיבי. שוב, לא לכל אחד התחייבות שכזו אפשרית, אולם עבור מי שיכול לעמוד בהתחייבות שכזו החיסכון עשוי להיות משמעותי למדי, כך שכדאי לו להתחייב.

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים