השפעות מקום מגורים על הדיאטה שלכם על פי ירדנה עובדיה

כל מי שהתחיל אי פעם דיאטה, כלומר רובנו ככולנו, יודע עד כמה קשה להתמיד בה ולהשיל את הקילוגרמים המיותרים שהצטברו עלינו. אחת הסיבות לכישלונן של דיאטות רבות היא חוסר התאמה לאדם – כל אחד מאיתנו ניחן באופי ייחודי, העדפות משלו, סביבת חיים שונה (למשל, מי שגר בעיר לעומת תושב כפר זה או אחר) והרגלים אחרים, ובהתאם אורח חיים שמחולל פלאים אצל אדם אחד ומסייע לו לרדת במשקל בצורה אפקטיבית עשוי לא ליצור שום שינוי אצל אדם אחר ורק להרבות תסכול. ההבנה הזו, של חשיבות התאמת התפריט ושאר מרכיבי אורח החיים הבריא לאדם הספציפי, היא גם אחד מגורמי הצלחתה של הדיאטנית ירדנה עובדיה – שמעבר לידע הרב שצברה בכל הקשור לתזונה, פעילות גופנית והתנהגות, יש באמתחתה גם ניסיון מגוון בהתאמת דיאטה על פי מקום המגורים וסביבת החיים.

סביבה ירוקה, תפריט ירוק

אמנם לא צריך להיות חבר מושב כדי ליהנות מגישה קלה ונוחה אל שפע ירקות ופירות, אולם אין ספק שסביבה ירוקה – ממנה נהנים חברי קיבוצים, מושבים והמרחב הכפרי באופן כללי – מעודדת גם אכילת מוצרים הבאים מן הטבע, ובאופן טבעי ירדנה עובדיה מעודדת מגמה זו.

השפעה נוספת של מקום המגורים על הדיאטה עליה מצביעה ירדנה עובדיה היא המגמה הבולטת בשנים האחרונות של מעבר לצמחונות ולטבעונות, מגמה שמאפיינת יותר את תושבי העיר. מאחר שתזונה שאינה כוללת בשר, או שאין בה בכלל מאכלים שמקורם מהחי, לא מספקת לגוף את כל החומרים החיוניים לו, ובפרט לא כשהאדם פוצח בדיאטה שעוד יותר מגבילה את התפריט, הרי שחשוב במיוחד לבחון איך אפשר למלא את החוסרים – בין אם באמצעות הוספת מאכלים בעלי ערך תזונתי גבוה ובין אם באמצעות תוספי מזון (אחד התחומים בהם מתמחה ירדנה עובדיה).

פעילות גופנית בחיק הטבע – ההמלצה של ירדנה עובדיה

דיאטה מוצלחת באמת כוללת לא רק שינוי תזונתי אלא גם שינוי עמוק יותר באורחות החיים, ובפרט הוספת פעילות גופנית בתדירות של בין 3 ל- 5 פעמים בשבוע, כשכל אימון כזה נמשך מספיק זמן על מנת שיהיה אפקטיבי באמת וייצור סינרגיה עם התפריט החדש בדרך לירידה המיוחלת במשקל.

גם מבחינה זו יש הבדל בין עכברי העיר לבין עכברי כפר שכן בעוד אלה הראשונים לא תמיד מוצאים לוקיישנים מתאימים לפעילות גופנית ונאלצים בסופו של דבר לרכוש מנוי של חדר כושר הרצליה, הרי שלמי שבחר לחיות במרחב הכפרי ממתינים ממש ליד הבית שטחים נרחבים שבהם אפשר לרוץ, לרכב על אופניים, לצאת להליכות נמרצות ועוד. למרות שכיום, ברוב הערים אפשר למצוא בקלות חדרי כושר שניתן להגיע אליהם תוך זמן קצר ייחסית (בין אם זה ברגל, על אופניים או בתחבורה ציבורית), תושבי ערים רבים עדיין לא טורחים לעשות את המאמץ של להרשם למכון כושר ולהתמיד באימונים בו. מי שגר באיזור כפרי, לעומת זאת, לא חייב אפילו להכריח את עצמו לעשות מנוי במכון כושר, כי יש לו אפשרות להתאמן במרחב הפתוח, תחת השמיים הכחולים.

בעיני חלק מהאוכלוסיה העירונית, חדר כושר הוא מוצר יקר והעלות הגבוהה מרתיעה לא מעט אנשים, כולל כאלה המודעים לחשיבותה של פעילות גופנית, מלהשתמש באופציה זו, מה גם שבמקרים רבים יש להוסיף על מחיר המנוי גם הוצאות על חנייה למשל. שנית, מחקרים רבים כבר הוכיחו כי חיבור אמיתי לטבע תורם משמעותית למוטיבציה לבצע פעילות גופנית – ואילו ברוב הערים, הגם שיש בהן פארקים, שבילי אופניים וכו' – עדיין לא תמיד קל למצוא מקום מתאים.

איך המשפחה והסביבה הקרובה תורמות להצלחת הדיאטה?

מרכיב חשוב נוסף בהצלחת דיאטה על פי הדיאטנית הוותיקה ירדנה עובדיה הוא קבלת תמיכה מלאה לאורך כל התהליך הלא פשוט מהמשפחה ומהסביבה הקרובה. גם מבחינה זו ברוב המקרים יש יתרון למי שבחר לחיות במושב או קיבוץ, שכן בעיר החיים לחוצים יותר ולא מעט בני אדם חווים בדידות, ניכור וקושי – שמגבירים את הסיכון לאכילה רגשית ולשבירת הדיאטה – ועל כן יש לתת תשומת לב מיוחדת למרכיב זה של השינוי בחיים בקרב תושבי המרחבים האורבאניים.

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים