גלרית התנועה

 

"בצבע הדברים"

מכתב בנושא ימי הקורונה מאת קובי שמואל, ראש אגף חברה וקהילה

חברים יקרים

 

ימי הקורונה האלו עצרו את חיי כולנו מכל בחינה אפשרית, והריחוק שנכפה עלינו כדי להגן על חיינו, מקשה על קיומם של חיי קהילה, שבבסיסם עומד המפגש והחיבור האישי בין חברי המושב. משום כך אנחנו נפעמים לשמוע ממושבים מרחבי הארץ על יוזמות נפלאות שדווקא מחזקות את החיבור, את הערבות ההדדית, את המרכז המשותף של חיי הקהילה.

בחלק מהמושבים חולקו לכל התושבים פרחים שנתרמו מחממה מקומית לכבוד שבת, במקומות אחרים משפחות הכינו עוגה שנשלחה למשפחה אחרת עם ברכה מעודדת, במושב אחד יצאה שיירת קבלת שבת, בה כל משפחה נסעה ברכב שלה לצלילי שירי שבת שהושמעו, ונפנופי שבת שלום לוותיקים. (כמובן שהדבר היה לפני הגבלת 100 מטר), יש מושב שפתח תחרות סרטים בין משפחות המושב על חיי הקורונה, והנוער בכל מקום דואג לוותיקים ועוד ועוד.

אנחנו יודעים שהכוח שלנו הוא כוחה של הקהילה, ומרגש לשמוע איך הכוח הזה מתעצם דווקא בימים אלו.

הערבות ההדדית היא הערך המרכזי של הימים האלה, הסגר שמוטל על כל אזרחי המדינה נועד כדי להבטיח את חייהם של הקשישים ובעלי המערכת החיסונית החלשה, ולדאוג למערכת הבריאות שתצליח להתמודד עם כמות החולים שעשויים להזדקק לשירותיה, וזוהי הרי הערבות ההדדית במיטבה. וכמה טוב ומשמח לראות כיצד במקומות רבים ובמיוחד במושבים שלנו, הופכת הערבות ההדדית למרכזית כל כך, ודווקא מתוך הריחוק צומח החיבור.

אני מבקש מכולם להמשיך לשמור על הערבות ההדדית על כללי הסגר והריחוק, למרות החיים בקהילות קטנות, ואולי דווקא בגללם. אני מעודד אתכם להמשיך וליזום חיבורים חברתיים בתוך הכללים, תוך תשומת לב לבודדים, למבודדים ולוותיקים, ואני מזכיר לשים לב לעסקים מקומיים ולהעזר דווקא בהם.

נשמח לקבל עדכונים על יוזמות חברתיות נוספות ולהעביר הלאה את שפע הטוב הצומח בקהילות.

 

אני מאחל לכולכם חג שמח, במחשבה שפסח הזה יהפוך להיות חלק מהמסורת אותה נעביר לבנינו ולבנותינו בשנים הטובות שיבואו.

 

פסח שמח ובריאות טובה

קובי שמואל,

ראש אגף חברה וקהילה

תנועת המושבים

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים