גלרית התנועה

"נהלל - ציפור המזל" - הילה צ'ולסקי

 

חדשות

 • מחזור נוסף של "קורס ניהול מתקדם לנשים בכירות"

 • קול קורא להגשת מועמדות לקורס "החממה"

 • חקלאות יוצרת מוזיקה: אלון שלו כובש את העולם

  שלו אלון, בן 24 הוא בן של חקלאים מפארן בערבה שהחליט לעזוב הכל ולעסוק במה שהוא אוהב וטוב - כמלחין מוזיקה לסרטים.

  עוד בעודו ילד, עשה בגרות במגמת מוזיקה בתל אביב ובבאר שבע ולפני הצבא אף התגורר בתל אביב: "בתל אביב נחשפתי למוזיקאים רבים שמפתחים את המוסיקה שלהם בארץ. עם חלקם עבדתי בהלחנות של האלבומים שלהם ובהקלטות, ומשם הגיע הרצון להתמקצע בעולם הסרטים. הלחנת מוזיקה לסרטים דורשת ידע מוזיקלי רחב מהרגיל ואתה נדרש למנעד רחב הנע בין מוזיקה קלאסית למוזיקה אלקטרונית, כאשר אתה נדרש להכיר את הסאונד של כל כלי מוזיקלי ".

 • תנועת המושבים: כ- 100 פעילי ורכזי תרבות מושבים מרחבי המדינה הגיעו ליום חשיפת אומנים

  מטרת האירוע הייתה לכנס את פעילי התרבות מהמושבים השונים ברחבי המדינה ולחשוף אותם למגוון רחב של אומנים לטובת אירועי התרבות של המושב

  תנועת המושבים קיימה את האירוע השנתי - "יום חשיפת אומנים" שעיקרו, להציג ולחשוף בפני פעילי ורכזי התרבות ממושבים ברחבי המדינה מגוון רחב של הופעות ואירועי תרבות כדי להקל על הפעילים להתאים אומנים לאירועי המושבים ולהיערך לשנת הפעילות הקרובה.

  החידוש השנה היה המקום הניכר שניתן לפעילות ילדים ונוער.

 • יום עיון ליועצות לקידום נשים במועצות האזוריות

 • בני המושבים - מובילים את הערכים במרחב הכפרי

  כ-2000 בני נוער בכיתות ט׳ מכל רחבי הארץ מסיימים עכשיו קורס מד״צים של תנועת הנוער בני המושבים, תנועת הנוער של תנועת המושבים. גאווה אמיתית!

  לכתבה המלאה מקו למושב

 • זוכרים את שלמה אוזן ז״ל

  השבוע התקיימה אזכרה לזכרו של שלמה אוזן ז״ל, בנם הבכור של ג׳יני ואהרון אוזן ז״ל (לשעבר מזכ״ל תנועת המושבים ושר בממשלות ישראל) אשר נפל על גדות תעלת סואץ במלחמת ההתשה ב- 23/5/1970 בל״ג בעומר. המשפחה סיפרה שבאותה השעה שנפל הפגז שהרג את שלמה ושבעת חבריו, קרס הגג של בית הכנסת במושב. אביו פעל רבות להקמת בית כנסת חדש שנחנך לאחר 3שנים(5/73) ונקרא ״מגן שלמה״ על שמו.

  בכל שנה, מאז שנהרג, הוריו קיימו טקס אזכרה והענקת מלגות לסטודנטים ולחיילים בני המושב.

  שני ההורים הלכו לעולמם ובנם עירון לקח על עצמו להמשיך בעריכת האזכרה בשנה ה-47 לנפילתו , וחלוקת המלגות.

  בטקס מרגש שהתקיים השבוע בבית הכנסת ״מגן שלמה״ בהשתתפות שר השיכון, יואב גלנט, מזכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור, המועצה האזורית מרחבים, שי חגג, יו״ר המועצה הדתית, שמעון שדה. הוצגה מצגת מרגשת על קווים לדמותו. מדובר טקס מרגש, מכובד ומכבד בכל רמה אשר יעל ועירון ובני ביתם קיימו לזכרו ושימור מורשתו.

 • תרבות קיץ במושב: 10% הנחה על 10 מופעים

 • מנהיגות את המחר

  השבוע הסתיים קורס ״מנהיגות את המחר״ במועצה האזורית מרחבים.

  הקורס הינו ביוזמה ובשיתוף פעולה של עמותת כ"ן, תנועת המושבים, התנועה הקיבוצית ומרכז המועצות האזוריות.

  את הקורס סיימו 17 נשים, ממספר מושבים במועצה האזורית. נשות הקורס הציבו לעצמן למטרה לקדם שיוויון מגדרי במועצה. הקורס היה

  בהנחייתה של נעמה שקד לוי מקיבוץ גבולות. בסיום נכחו ראש המועצה, שי חג'ג' שפתח בפני הנשים את הדלת לקחת חלק במליאה ובוועדות השונות, יו"ר עמותת כ"ן, עו"ד ליאל אבן זוהר ונציגה נוספת מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל.

  קורס נוסף אמור להיפתח בחודש הקרוב במ.א מגידו.

  מנהלת היחידה לקידום נשים בתנועת המושבים, התנועה הקיבוצית והמועצות האזוריות, הילית בן צבי אמרה: ״בעזרת הכלים והמיומנויות שרוכשות המשתתפות בקורס נראה יותר ויותר נשים סביב שולחן קבלת ההחלטות ויותר נשים מעורבות בעשייה הפוליטית המקומית האזורית והארצית״.

 • דיון מיוחד בכנסת: קדושת החיים וטוהר הנשק לאור משפט אלאור אזריה

  בתאריך 14/3 התקיים בכנסת כנס בנושא קדושת החיים וטוהר הנשק לאחר משפט אלאור עזריה. את הכנס יזמו והובילו ח"כ איתן ברושי (מחנ"צ) וח"כ יעקב פרי (יש עתיד). את הכנס הנחה פרופסור אסא כשר ובין משתתפיו ח"כ (האלוף במיל') אלעזר שטרן, ח"כ (האלוף במיל') אייל בן ראובן, ח"כ עומר בר-לב, ח"כ יהודה גליק, האלוף במיל' יצחק בריק נציב קבילות החיילים, האלוף במיל' גרשון הכהן.

   

  בתמונה: גאיה נמט, מקיבוץ עינת, ש"ש בויצו נהלל וד"ר גבי אסם, ראשת אגף חינוך ומשימות בדיון בכנסת השבוע 

 • חוברת הימים הלאומיים!

 • תנועת המושבים פותחת השבוע תערוכה ייחודית בבית התנועה של האומן נאור משה ממושב מגשימים

  נאור, אמן רב תחומי, בוגר בצלאל ומורה לאמנות מצייר דמויות ונופים ,בצבעי אקריליק, בתערוכה מגוונת ומלאת דימויים . .

  שם התערוכה הינו "גלגל החיים". נאור מסביר על מהות התערוכה "זה גלגל החיים מטלטל אותנו בין ייאוש לתקווה לאהבה".

  אוצר התערוכה הינו יהודה אלטון מאגף חברה וקהילה של תנועת המושבים.

   

 • למעלה מ-70 ספרניות השתתפו השבוע בסמינר הספרניות של תנועת המושבים

  תנועת המושבים קיימה השבוע סמינר בן שלושה ימים לספרניות במושבים. למעלה מ-70 ספרניות מכל רחבי הארץ נפגשו ודנו בצרכים המשתנים הן במושבים והן בספריות עצמן. בנוסף קיבלו הרצאות מגוונות לצד פעילות מעשירה בין השאר על איך לעודד קריאה במושב.

  אחת הספרניות סיפרה: ״מזה כ-14 שנה אני עובדת כספרנית במושב והשנה החלטתי להצטרף לראשונה לסמינר. מצאתי נשים כמותי, מתנדבות ללא כל תקציב שיכולות לעזור לי ואני להן בזכות הידע הרב שמצאתי כאן בסמינר״.

  כזכור, לפני למעלה מ-55 שנה, בשנות השישים, הקים יהודה אלטון מאגף חברה וקהילה של תנועת המושבים את הספריה הניידת במושב, דבר שקיים עד עצם יום זה.

 • קול קורא להצטרפות למאבק על החקלאות

 • קורס הארכיונאים של תנועת המושבים יצא לדרך, זו השנה החמישית!

  קורס הארכיונאים- נאמני תיעוד ושימור של תנועת המושבים נפתח זו השנה החמישית.

  בקורס משתתפים נציגים מהמושבים מכל רחבי הארץ מבאר מילכה שבדרום ועד רמות נפתלי שבצפון. 

  מדובר בקורס משמעותי שכל כולו שימור ותיעוד המושב מהקמתו ועד היום. תנועת המושבים רואה ערך עליון בתיעוד מסיפורי ההקמה של המושב דרך  תיעודים היסטוריים משמעותיים עד לאירועים בימים אלו.

 • תערוכה חדשה בגלריית תנועת המושבים

  התערוכה החדשה של האומנית הילה צ'ולסקי תוצג בגלריית תנועת המושבים בתל אביב. מדובר בתערוכה ייחודית של נופים לרבות נופי נשים ונופי ארץ ישראל.

  צ'ולסקי בחרה להציג את הציור "נהלל – ציפור המזל". מדובר ביצירה מורכבת שכן נהלל, המושב הראשון בארץ ולו צורה מיוחדת של מעגל, הוא סמל ההתיישבות העובדת. צ'ולסקי למדה והתחנכה בנהלל, ממנו ינקה את האהבה לטבע, לעבודת האדמה וההתיישבות ובחרה לגור במצפה גילון שבגליל.

  נהלל - ציפור המזל", צילום תמונה: הילה צ'ולסקי"
 • כ- 1500 חניכים מתנועת הנוער, בני המושבים יצאו למפעל לזכרו של יוסי יפה ז"ל

  כ- 1500 חניכים מתנועת הנוער, בני המושבים יצאו למפעל לזכרו של יוסי יפה ז"ל במועצה האזורית גולן, לציון 50 שנה להתיישבות בגולן. המפעל ארך 4 ימים.

  הימים במפעל מחולקים לשניים- עבודה וטיול. בחצי היום הראשון עבדו החניכים באתרי עבודה בהם שיפצו, ניקו, וסללו שבילים, אנדרטאות ופינות חן ברמת הגולן. בחצי השני של היום טיילו החניכים במסלולים נחל אל על, ג'ילבון, נחל דליות עד לגמלא, ובזוויתן.

 • כ- 150 מזכירות מושבים הגיעו לסמינר המזכירות הארצי של תנועת המושבים: "מהוות גאווה גדולה עבור המושבים"

  כ- 150 מזכירות מושבים מכל רחבי המדינה הגיעו השבוע לסמינר המזכירות הארצי שקיים אגף חברה וקהילה של תנועת המושבים בירושלים . הסמינר, בן היומיים, עסק השנה בנושא "חשיבה אסטרטגית בראיית מזכירת המושב". את הסמינר הפיקה שושי נשר, מאגף חברה וקהילה של תנועת המושבים.

  מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור פתח את הסמינר ואמר: "אתן, מזכירות המושבים, מהוות גאווה גדולה עבור המושבים ותושבי המושבים. אני גאה בכל אחת ואחת מכן על שמירת הצביון והמורשת של המושב תוך כדי טיפול, קידום ועזרה בבעיות המושב וקיומם של אירועי החברה וקהילה. את הכנסים הללו אנחנו עושים במיוחד בשבילכן, כדי להעשיר אתכן ולחזק את פעילותכן הענפה".

   

   

 • כ-200 גרעינרים הגיעו השבוע לגבעת חביבה ליום השיבוצים של בני המושבים

  כ-200 גרעינרים הגיעו השבוע לגבעת חביבה ליום השיבוצים של בני המושבים, באירוע קיבל כל ש"ש את שם המועצה בה ישובץ, וכן גילה מי יהיו חבריו לקומונה אתם יחיה בשנה הקרובה ויחלוק את השנה המשמעותית אליה הוא נכנס.
  מנהלת בני המושבים, שירי ארדיטי נחום: ״מדובר באירוע משמעותי ומרגש במיוחד,במסגרתו הגרעינרים קיבלנו את השיבוץ שלהם לקומונות, כל מי שהיה בגרעין של בני המושבים זוכר את יום השיבוץ שלו כאחד האירועים המלחיצים והמרגשים, אני בטוחה שחברי הגרעין הנכנס יצליחו להיכנס לנעלים הגדולות אותם משאירים אחריהם חברי הגרעין היוצא״.
  בכנס אף השתתף מזכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור שבירך את 200 חברי הגרעין היוצא ואיחל הצלחה ל-200 חברי הגרעין הנכנסים.
 • יותר מ- 1000 מדריכים ופעילים של בני המושבים השתתפו באירוע הוקרה על פעילותם

  מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור: "שנת שיא בפעילות של בני המושבים גם בכמות החניכים שהשתתפו וגם באיכות הפעילות. גאווה גדולה עבורנו"

  יותר מ- 1000 מדריכים ופעילים של תנועת הנוער, בני המושבים הגיעו לאירוע הוקרה עבור הפעילות והעשייה התנועתית שתרמו לאורך השנה במושבים ובמועצות. במהלך האירוע התקיים טקס פרידה מהגרעין היוצא ומאנשי צוות ורכזים אשר מסיימים את תפקידם. כמו כן, התקיימה הופעה מלאה של איזי אשר הפתיע עם חולצת בני המושבים ובירך את המשתתפים על עשייתם.

  האירוע נערך בפארק נחשונית במהלכו הפעילים והמדריכים בילו בפארק המים ובבריכות, ועשו הפעלות כמו אקרו בלאנס, ריקוד שקט ,יצירה אלטרנטיבית ועוד. את האירוע ריכזה איילת צור, מנהלת כוח האדם והשמה בבני המושבים.

 • אלפי חניכים בשכבות ז' וח' יצאו למסעות הקיץ של בני המושבים

  כ- 2500 חניכים ומדריכים יצאו השבוע למסעות הקיץ של תנועת הנוער בני המושבים - מסע פלמ"ח לחניכי שכבת ז' ומסע בעקבות לוחמים לשלום לחניכי שכבות ח'. המסעות היו בני הארבע ימים בצפון.

  במסע פלמ"ח הכירו חניכי שכבת ז' מקרוב את סיפורי הפלמ"ח. החניכים התחילו בנחל מורן, הר נריה, הר מירון, נחל מירון ונחל עמוד, המשיכו לבריכות שיכווי והאנדרטה לחללי צפת, וסיימו בכנרת לפעילות ימית עם הפלי"ם.

  אוהד מצוינים רכז מסע פלמ"ח: " 'עם שלא יודע את עברו, ההווה בו הוא חי דל ועתידו לוט בערפל'. מסע פלמ"ח שם את ערך הרעות של הפלמ"חניקים כערך מרכזי בטיול ומחבר בין עבר והווה, בין פלמ"חניקים ובין שכבות כיתות ז'. הטיול בין נופי הארץ עם חברים מהמושב הוא שמשמר את הביחד הישראלי הייחודי- ערבות הדדית, ציונות ואהבת הארץ".

 • גר במושב? משקארד המועדון שלך!

 • ניצולי השואה של העמק נוטעים עם טייסת 157

  טייסת 157 מרמת דוד מאמצת את ניצולי השואה במועצה ובסב יום: במסגרת הקשר המשותף, הוזמנו ניצולי השואה של עמק יזרעאל לנטיעות ט"ו בשבט בטייסת. את המשתתפים ליוו קרנית ונעה, עובדות סוציאליות מהמועצה שאמרו השבוע: "הארוע היה מרגש מאוד ומשמח מאוד הן לוותיקים ניצולי השואה והן לחיילים המארחים".

   

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

 • |
 • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
 • |
 • מונסייט בניית אתרים