מושבTV

מגזין "מושב TV" המשודר בימי שבת בשעה 16:00 ובימי חמישי בשעה 15:30 בערוץ הקהילתי 98, ומהווה במה לכל מה שמעניין אותנו, המושבניקים ולנעשה אצלנו. אם יש לכם סיפורים או אנשים ופרויקטים מעניינים, מלאו את הטופס באתר ואנו כבר נגיע עם צוות צילום ונתעד כל רגע....

 • ניצן פלג מחוויית הרוכבים הגלילית

   

  ניצן פלג, מחוויית הרוכבים הגלילית, על האירוע הקרוב בחוות הסוסים ועל נושא התיירות במושב שדמות דבורה ובגליל.

   

   

 • מהדורה 168 - פברואר 2017

  ראיון- טלי רווה, ביבליותרפיסטית

  ביבליותרפיה. טיפול באמצעות הבעה ויצירה. המטופל מביע את עמדתו ביחס לטקסט מסוים ובכך מביע עמדה על עצמו. בנושא זה אנו מארחים את טלי רווה שהיא ביבליותרפיסטית

   

   

   

  ראיון – רוני יבין , יועצת תוכן לתוכנית "שריגים" בתנועת המושבים

  תוכנית "שריגים" של תנועת המושבים , שפועלת כשנתיים ומקדמת תכנים של יהדות כתרבות. התוכנית גם מספקת כלים במטרה לבנות מחדש קהילות שהתפרקו.

   

   

  ראיון – פרופ' אבי לוי, דיקאן הפקולטה לביוכימיה, מכון ויצמן

  החודש יוענק פרס לנדאו של מפעל הפיס, לפרופסור אבי לוי , דיקאן הפקולטה לביוכימיה במכון ויצמן. הפרס מוענק על פעילות מדעית מצטיינת ופורצת דרך בתחום האיפיון וההבנה של הגנום הצמחי- מחקרים שיועיל וישפרו את גידולי החקלאות.

   

   

  כתבה – מעבר מהעיר לכפר
  משפחות רבות מתעניינות במעבר ממגורים בעיר למגורים במרחב הכפרי. אתר "הבית" נותן מידע ותוכן רלוונטי, למתעניינים במעבר.

   

   

 • מהדורה 167 - ינואר 2017

  "דרך הידיים"

  עסק חברתי שמציע שרותי גינון מקצועיים, אך מהווה מסגרת תעסוקתית טיפולית לאותם בני נוער העובדים בו, במטרה להכשירם לחיים עצמאיים. 

   

  חיים אלוש- מנכ"ל חברת "משוב"

  על ועידת "קלינטק" שתתקיים בחודש פברואר, שתעסוק באנרגיה מתחדשת וטכנולוגיות מים.

   

   

  מרדכי (קדמון) כהן - יועץ למועצת הדבש
  רשות הטבע והגנים החלה בכריתה מאסיבית של עצי אקליפטוס בעקבות מחקר שנערך בנושא. הכריתה מעוררת התנגדות בקרב הדבוראים, שכן היא פוגעת במקור המזון של הדבורים וכתוצאה מכך גם בפרנסתם.

   

   

  "אין עתיד למדינה בלי חקלאות"
  לפני כחודש מאות חקלאים הגיעו לירושלים מכל קצוות הארץ והפגינו מול הכנסת נגד מדיניות הממשלה ביחס לחקלאות. 

   

 • מהדורה 166 - דצמבר 2016

  עינב לוצטי, רכזת ההדרכה של תנועת בני המושבים

  כמאה וחמישים בני נוער מתנועת בני המושבים השתתפו לאחרונה בסמינר מעגל שבו עסקו בחקלאות וחינוך..... עינב לוצטי רכזת ההדרכה של בני המושבים.

   

   

  הילה צ'ולסקי, ציירת ופסלת

  האומנית הילה צו'לסקי משלבת ביצירותיה טכניקות מיוחדות של תחריטים ותצריבים. כמו כן היא עוסקת בשילוב בין האומנות לתורת הפאנג שואי. בימים אלה מוצגת בבית תנועת המושבים בתל אביב תערוכתה ,נופים קסומים".​

   

   

  יהודית קריסטל, מנהלת אגף מושבים של חברת "ברית פיקוח"

  "ברית פיקוח" היא חברה שנותנת שרותי מיסוי, חשבונאות וביקורת לחברי המגזרים הכפריים.לקראת הועידה הכלכלית שהחברה מקיימת מדי שנה, ולקראת סיום שנת המס ,זימנו לאולפן את מנהלת אגף המושבים של "ברית פיקוח" , רואת החשבון, יהודית קריסטל.

   

 • מהדורה 165 - נובמבר 2016

  ביום החקלאות דנו בין היתר בוועדת הכלכלה גם בהשפעות החמורות שיש להורדת המכסים והחשיפה ליבוא מתחרה. שר האוצר חתם על צווים שמאפשרים יבוא חופשי של בשר בקר וצווים אלה עלולים להביא לסגירת משקים ופגיעה אנושה בחקלאים . כמחאה , מפגינים מדי ערב עשרות מגדלי בקר מול ביתו של משה כחלון. לנושא זה זימנו לאולפן את יושב הראש של התאחדות מגדלי הבקר , ישראל, טוטי, בלוך. ישראל ( טוטי) בלוך יו"ר מועצת התאחדות מגדלי הבקר ( קרוב לארבעים שנה מקיימת תנועת בני המושבים את המפעל לזכרו של סגן אלוף יוסי יופה ז"ל שהיה מגד צנחנים בששת הימים ובמלחמת יום הכיפורים. יוסי יופה ,איש מושב חרות, נהרג ב1977 לאחר שעלה על מוקש באזור ניצנה שבנגב. אלפי בני נוער לקחו חלק במפעל שהתקיים השנה ברמת הגולן. עימנו גיא בן סעדון רכז דרום של תנועת "בני המושבים".

 • מהדורה 164 - אוקטובר 2016

  ראיון עם פרופ' רחל אלתרמן, מוסד שאול נאמן למחקרי מדיניות לאומית, הטכניון

  רבים מיושבי המרחב הכפרי במדינה , כלל אינם מודעים לזכויותיהם. עימנו מומחית למדיניות קרקע וערים, מי שעורכת את הסקר : העמדות וההעדפות של אנשי הכפר בנושא קרקעות ודיור, הפרופסור רחל אלתרמן מהטכניון.

   

  ראיון עם גלית אבינועם, בעלת חברה לאדריכלות ועיצוב פנים

  המראה של מטוס ריסוס בשמיים כבר מזמן לא גורם לנו להרים מבט. אבל שאלת נזקים אפשריים של אותו ריסוס מאוד מטרידה. בעניין זה מנהלת מאבק עיקש גלית אבינועם שעיסוקה דווקא באדריכלות.

   

  ראיון עם ניצן פלג, ראש הוועד - מושב שדמות דבורה

  לפני מספר חודשים החלו במושב שדמות דבורה בפרויקט שמטרתו לאחד כוחות, למתג מחדש את משקי המושב, לשווקם במשותף וכך להוזיל עלויות ולהגדיל רווחיות. הפרויקט החדש הוא יוזמה של הוועד המקומי שבראשו עומד ניצן פלג.

   

  כתבה - גניבות חקלאיות במושב חצב

  כתב: יונתן אגרוקר צילום ועריכה: שחר אזולאי

 • מהדורה 163 - ספטמבר 2016

  ראיון עם דורון ביידץ, יו"ר ארגון מגדלי העגלים

  נפתח במשבר הקשה שפוקד את ענף גידול העגלים בעקבות החלטת הממשלה לפתוח ליבוא בשר בקר טרי מאירופה ודרום אמריקה. עימנו באולפן דורון ביידץ, יושב ראש ארגון מגדלי העגלים.

   

  ראיון עם גיל פז , מנהל התפעול של מיזם השוקבוק

  פערי התיווך ההולכים וגדלים לצד הקטנת הרווח ,מביאים את החקלאים למציאת לפתרונות יצירתיים ביותר. ה"שוקבוק" הוא אחד מהם. חקלאים רבים משווקים פירות וירקות על פי הזמנה ישירות לבית הלקוח. הסחורה טרייה ואיכותית, רווח החקלאי גדל והמחירים נוחים.עימנו באולפן גיל פז ממקימי מיזם השוק בוק.

   

  ראיון עם ערן הילרוביץ' , בעלים של "קוואלה", פתרונות מחזור בע"מ

  בעניין פתרונות המחזור זימנו לאולפן את ערן הילרוביץ' , הבעלים של חברת קוואלה– פתרונות מחזור בע"מ

   

  ראיון עם משה אלזרה, בעלים ומנכ"ל של חב' אורמוש

  קל לעבור מהכפר אל העיר. קונים דירה , משלמים הרבה כסף ועוברים. אך מסובך יותר לעבור מהעיר למושב או לקיבוץ. "אתר הבית" הוא אתר אינטרנט שהוקם במגמה להנגיש מידע בכל הקשור למעבר למרחב הכפרי.עימנו באולפן משה אלזרה הבעלים והמנכ"ל של חברת אורמוש שהקימה את האתר.

   

  כתבה - ועידת קלינטק למיחזור וועידת ישראל לגינון 2016

  כתב: יונתן אגרוקר צילום ועריכה: שחר אזולאי

 • מהדורה 161 - יולי 2016

   


   

   

 • מהדורה 160 - יוני 2016

   

   

 • מהדורה 159 - מאי 2016

   

   

   

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

 • |
 • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
 • |
 • מונסייט בניית אתרים