התאחדות חקלאי ישראל לשר האוצר: "יש גוף אחד שמייצג את כלל החקלאים והוא התאחדות חקלאי ישראל"

התאחדות חקלאי ישראל מתייחסת לאמירתו של שר האוצר, משה כחלון בוועדת הכספים שאמר שלחקלאים יש הרבה ועדים וכי הארגונים לא הולכים יחד ומבהירה האופן שאינו משתמע לשתי פנים: קיימים הרבה ארגונים אך קיים ארגון אחד ויחיד המייצג את כלל הארגונים של החקלאים והוא התאחדות חקלאי ישראל. התאחדות חקלאי ישראל היא הגוף שאיתו ממשלת ישראל חתמה על הסכמים ב- 15 השנים האחרונות ואיתו היא מדברת.

כאמור, כחלון אמר היום בוועדת הכספים כי: "אנחנו ערים לבעיות של החקלאים והחקלאות. עשיתי אתם 20 פגישות בנושא. הבעיה שלכל ירק יש ועד. ועד לפלפל הירוק, ועד לפלפל הצהוב, ועד לפלפל האדום. המצב שם מבולבל. ועד אחד מדבר על המים. ועד אחר על מס המעסיקים. יש יותר מדי עסקנים והלב שלי נקרע כי לא יכול לתת מענה לענף שלא כולם הולכים יחד".

 

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן אומר: "אני קורא לשר האוצר לא להתבלבל ולא לעסוק ברכילות זולה. אמנם קיימים ארגונים רבים של חקלאים אבל כולם  מאורגנים ומיוצגים תחת המטריה של התאחדות חקלאי ישראל שהיא הגוף היציג והמוסמך בכל ההסכמים שאיתם הממשלה חתמה ב- 15 השנה האחרונות והחקלאים עמדו בכל הסכם שחתמו עם הממשלה עד לפסיק האחרון. גם להסתדרות הכללית יש המון ארגונים והסתדרויות אך זה לא אומר שאין הסתדרות אחת שמולה צריך לעבוד או שיש חוסר היררכיה בין הארגונים.

 

עוד הוסיף וילן ואמר:  "צר לי על הזלזול שנקט השר בוועדת הכספים. דבר זה היה  מיותר שלא תורם דבר לפתרון הסוגיה הקשה של מצבה של החקלאות הישראלית. התאחדות חקלאי ישראל תמשיך לחתור להסכם כולל עם המדינה על עתידה של החקלאות כדי שלצרכן הישראלי יהיה שפע של מזון איכותי וטוב במחירים סבירים".

 

וילן סיכם ואמר: "לצערי תוך שאנו התאחדות חקלאי ישראל מתנהלים אל מול הממשלה, מתקיימים שיחות מסדרון בין משרדי הממשלה השונים לבין חקלאים וגורמים בחקלאות. אין ספק שחלק מפגישות אלה מגיעות ממקום טוב אשר רוצים לתרום ולעזור. אך ניסיון העבר מראה שיש גם כאלה הרוצים לייצר אנדרלמוסיה והפרד ומשול ואל לך להיגרר לכך". 

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים