תנועת המושבים חוזרת הביתה

** הודעה לעתונות **

40 שנה לאחר שאוכלס לראשונה, ו-5 שנים לאחר המעבר לבית אמות משפט, תנועת המושבים מחזירה את משרדיה לבית התנועה המקורי ברחוב דה וינצ'י בתל אביב.

 

לאחר 5 שנים בהם שכנו משרדי תנועת המושבים בבית אמות הסמוך,  חזרה השבוע התנועה לביתה המקורי ברחוב לאונרדו דה וינצ'י 19 בתל אביב, 40 שנה בדיוק לאחר שאוכלס לראשונה.

ביום חמישי נערך טקס תקיעת המזוזה במשרדי התנועה החדשים במעמד הרב מנחם הכהן – הרב הראשי של התנועה, מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל– מאיר צור, יו"ר האופוזיציה, ח"כ שאול מופז ושר התמ"ת – ח"כ שלום שמחון, שהחל דרכו כמנהל בני המושבים וכיהן מזכ"ל התנועה בין השנים 1993-2002 .

"חזרתנו לבית התנועה מסמלת בעבורי את החיבור ההדוק שיש לתנועה עם ערכיה ושורשיה ההיסטוריים" אמר מאיר צור במהלך האירוע והוסיף: "בקומת הקרקע של הבניין נמצאים משרדי תנועת הנוער בני המושבים, ואין סמלי מכך. הנוער הוא הקרקע האיתנה עליה נבנים ערכינו המרכזיים והם מהווים הבסיס, היסוד והשורשים לכל פעילות התנועה".

שר התמ"ת שמחון בירך על החלטת המזכ"ל מאיר צור לשוב אל בית התנועה, אחד מסמליה הבולטים של תנועת המושבים. הוא פנה למופז ואמר שלמרות שבבחירות האחרונות 4 מנדטים שקיבלה מפלגת קדימה הגיעו מההתיישבות, לא התייחסה  קדימה לנושאים הבוערים בסדר יומה של ההתיישבות בכובד ראש הראוי וזוהי אכזבה. הוא קרא למופז לשים על סדר יומה של המפלגה בראשותו את המרחב הכפרי וההתיישבות והנושאים שעל סדר יומה.

מופז התייחס  בדבריו לפניית שמחון והדגיש כי המפלגה בראשותו תתייחס בחזונה להתיישבות ולחקלאות. הוא הדגיש כי חש מחויב לנושאים אלה באופן אישי כמי שלמד בבית הספר החקלאי בנהלל ומחובר לאדמה ולערכים.

בעבר שכנו בבניין עשרות עובדי תנועת המושבים אך ברבות השנים הצטמצמה פעילות המטה של התנועה ואיתה מספר המועסקים בה. כיום משמש בית תנועת המושבים מרכז תוסס לארגונים חקלאיים רבים בהם; התאחדות חקלאי ישראל, ארגון מגדלי ירקות, ארגון מגדלי פרחים, ארגון מגדלי עופות, וכמובן בני המושבים – תנועת הנוער של תנועת המושבים.

בית תנועת המושבים, נבנה בשנת 1971 ואוכלס לראשונה ב-1972. את הרעיון להקים את בית התנועה הגו יצחק שפירא - שהיה מזכיר המרכז החקלאי, אליעזר גורדון ז"ל- גזבר המרכז החקלאי ואברהם הרצפלד ז"ל - בין יוזמי הקמת ההסתדרות הכללית, וחבר הכנסות הראשונה עד החמישית.

 

לקריאה נוספת
 

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

  • |
  • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
  • |
  • מונסייט בניית אתרים