חדשות חקלאות ועוד

אם חקלאות כאן מולדת כאן
 • קורס ניהול מזכירים ופעילים ביישובים הכפריים

 • נוהל תמיכה בפיילוט התארגנות חקלאים לייצוא תוצרת חקלאית טרייה לשנים 2018 - 2020

 • החלטות מועצת מקרקעי ישראל 1523

 • הודעה בדבר הגשת בקשות להשכרת קרקע חקלאית לזמן קצר בשנת תשע"ט (2018- 2019)

 • תקנות המים (אמות מידה להקצאת מים לחקלאות) התשע"ח 2018

  שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל פרסם את תקנות המים (אמות מידה להקצאת מים לחקלאות) התשע"ח 2018.
  מוזמנים לקרוא ולהעביר הלאה.
  שלכם,
  התאחדות חקלאי ישראל


  לקריאת הוראת השעה לחצו כאן 

   

  לקריאת התקנות לחץ כאן 

 • תנועת המושבים קיימה סיור במושבי מועצה האזורית עמק יזרעאל: "שומרים על השטחים הפתוחים והחקלאים"

  הנהלת תנועת המושבים בראשותו של מאיר צור קיימה סיור במושבי המועצה האזורית עמק יזרעאל. את הסיור ארגן ראש המועצה, אייל בצר אליו התלוו איתם בירגר, מרכז חקלאי העמק ומשה (טושקו) בן שחר, מנכ"ל מרכז חקלאי העמק בשיתוף עם רכזת שטח הצפון של התנועה, אורלי עמית.

  במהלך הסיור עדכן ראש המועצה, אייל בצר את מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור והנהלת התנועה על פעילותה של המועצה לשמירה על השטחים הפתוחים והחקלאיים בעמק יזרעאל. בצר הדגיש: "אנו שומרים על השטחים הפתוחים והחקלאיים בעמק יזרעאל, בעיקר לנוכח רצונה של רמת ישי לקדם תכנית פיתוח להתרחבות היישוב על חשבון שטחים חקלאים של העמק, תוכנית אליה אנו מתנגדים".

 • הקצאת מים לחקלאות לשנת 2018

  טיוטת תקנות בנושא הקצאת מים לחקלאות לשנת 2018 להערות הציבור:

  ​לאור כוונת שר החקלאות לפרסם את תקנות המים (אמות מידה להקצאת מים לחקלאות), בתוקף סמכותו לפי חוק המים, מפרסם משרד החקלאות את טיוטת התקנות להערות הציבור.

  כל המעוניין להשיג, להעיר או להציע הצעות מועילות בעניין טיוטת תקנות המים, מוזמן לעשות זאת בפנייה בכתב באמצעות פקס שמספרו: 03-9485814 או בדוא"ל HanaT@moag.gov.il.

  את הפניות יש להעביר עד ליום 29.01.2018. לאחר מועד זה יגובש נוסח התקנות הסופי. אין באמור לעיל שום התחייבות לאימוץ תוכן הפניות.

  תקנות מים - אמות מידה 

  תקנות מים - הוראת שעה 

  תקנות מים - איסור ספסרות 

 • ייצוא רימונים לאיחוד האירופי

 • נוהל תמיכה למיכון וטכנלוגיות חדשות, חקלאות מדייקת ומיכון חוסך כח אדם

 • בקשות חדשות להעסקת עובדים זרים לשנת 2018

 • התנועה בשטח: תנועת המושבים קיימה אתמול סיור מקצועי במושבים ברמת הגולן

  מזכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור: ״אנחנו כאן בשביל לעזור לכם לקדם נושאים אל מול המנהל, בקרקעות, בחקלאות, בפעילות הלא חקלאית, בנוער ובקהילה. אנחנו רואים ברמת הגולן את הפריפריה הרחוקה. האתגרים בפריפריה הם יותר משמעותיים ולכן אנחנו כאן לעזור ולתת מעטפת ועזרה״

  תנועת המושבים קיימה אתמול סיור מקצועי במושבים ברמת הגולן. בסיור לקחו חלק הנהלת תנועת המושבים בראשותו של מאיר צור, נציגי המועצה וראש המועצה, אלי מלכה, ראשי ומזכירי מושבים ונציגים מהחטיבה להתיישבות. הסיור היה במושבים רמות, מעלה גמלא, כנף ואניעם.

    

   

   

   

   

 • הועידה הכלכלית של תנועת המושבים באזור הדרום: "מחברים בין מיזם במושב לבין יזם"

  כ- 300 חברי מושבים הגיעו אמש לוועידה הכלכלית של תנועת המושבים באזור הדרום שהתקיימה במועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר בוועידה הראשונה מסוגה שמטרתה ליצור חיבור בין מיזם במושב לבין יזם. במסגרת הערב התקיים פאנל מעניין בנושא שיתופי פעולה כלכליים – פוטנציאל והזדמנות. את הועידה יזם והפיק רכז הדרום של תנועת המושבים, מאיר צפרירי.

  מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור שפתח את הערב אמר: "הפעילות הכלכלית במושב היא משמעותית, הן בנחלות והן באגודה. הדרך שלנו לקדם את האגודה היא קודם כל ברצון ובקבלת ההחלטה של האגודה להקים מיזם כלכלי משותף. קיימים מושבים רבים שעושים מיזמים כלכליים משותפים בהצלחה יוצאת מן הכלל וזאת כדי לייצר הכנסות נוספות למושב ולחבריו. אני שמח שתנועת המושבים מעוררת את הנושא ומובילה אותו. אנחנו כאן בכדי להיות לכם לעזר, לעזור לכם לתכנן בכדי לתמוך בכם עם כלכלנים ועם ליווי מקצועי בנושא הקרקעות, החקלאות והפעילות הלא חקלאית כדי שהדברים ייעשו בצורה מידתית ומותאמת למושב.

   

 • לראשונה גם צמחים נכנסים למסחר אינטרנטי – פיתוח ישראלי מאפשר משלוח בדואר למשך 10 ימים

  פיתוח חדש מאפשר משלוח צמחים חיים שהוזמנו מהאינטרנט למשך תקופה של 10 ימים, ליעדים מרוחקים ואף בין מדינות.

  הפיתוח של חישתיל הישראלית מאפשר לצמחים להישמר בריאים ובעלי יכולת להיקלט מחדש בקרקע גם כשהם מעבירים את תקופת המשלוח ללא מים, אור, אוויר ונשמרים גם אם החבילה מונחת הפוך ומטלטלת בעת המשלוח. כך שגם עסקים כמשתלות יכולים להשתלב בעידן המסחר האינטרנטי.

  ענף הגינון עדין לא הצליח להשתלב באופן אמיתי במסחר המקוון מאחר וצמחים הם מוצר חי שללא תנאים מתאימים עלול להגיע מת או פגום. לכן רכישת צמחים באינטרנט הוגבלה עד כה למבחר מצומצם של חנויות באזור, ללא תחרות מחירים אמיתית והוזלה שמאפשרת הלוגיסטיקה של עולם הקניות ברשת. גם שפע המוצרים מוגבל להיצע של החנויות באזור בלבד.

  לדברי חיים רוזנבלום מחברת חישתיל: "בעזרת הפיתוח צרכנים בחו"ל מזמינים מאתרי קניות שתילים המיוצרים ונארזים בישראל, המתקבלים במדינותיהם דרך הדואר. בשונה משליחויות של צמחים בדרך הישנה, אין צורך שהשליח ימסור את הצמחים אישית או ישאיר אותם במען בתקווה שמישהו יגיע בקרוב לטפל בהם. המארז יכול להמתין בדואר במשך ימים עד שהלקוח יתפנה לאסוף את החבילה.

  החידוש יצעיד קדימה את ענף השתלנות הבינלאומי כך שגם משתלות ומרכזי גינון יוכלו להנות מהתפתחות עסקית גלובלית דרך פניה ללקוחות חדשים באינטרנט, במיוחד בעידן שהרכישות המקוונות גוברות."

  הצמחים למשלוח הותאמו עם בית שורשים קטן וקומפקטי. עם קבלת הערכה לחובב הגינון נשאר רק לפתוח את המארז ולשתול את הצמח. סדרות הצמחים מגיעות בגדלים שונים של מבחר עשבי תבלין לחליטות, לברביקיו, לסלטים, תבלינים למטבח איטלקי, טעמים פיקנטיים, וסדרת מנטות.

  קישור לצפייה בוידאו: https://goo.gl/EjAcBC

 • ארגון מגדלי עופות: אין מקום להיסטריה – יתכן שלא יהיה כלל מחסור בעופות לקראת החג

  במקרה של מחסור נקודתי יש מלאי מספיק של עוף קפוא

  אין מקום לייצר היסטריה סביב אספקת העופות הטריים לקראת החגים, כך אומר מזכיר ארגון מגדלי עופות, מוטי אלקבץ. אנו עושים מאמץ לספק את מלוא הצריכה ויתכן שלא יהיה כלל מחסור בעוף. במידה ויוצר במקומות מסוימים מחסור נקודתי ניתן תמיד להשלים את הצריכה בעוף קפוא שמצוי בשפע.

  הלולים מלאים בעופות, יותר מהביקוש, אומר אלקבץ. צוואר הבקבוק שלנו הוא במשחטות שאינן יכולות לטפל ביותר ממיליון עופות ביום גם בעבודה מלאה של שתי משמרות, בין השאר בשל הדרישות הוטרינריות והבריאותיות המחמירות. אנו מעריכים שבעבודה נכונה ומתואמת נצליח לספק את הצריכה הגדלה לקראת ראש השנה.

 • חבר הכנסת איתן ברושי, יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, הגיש היום הצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית להצלת החקלאות בישראל. ההצעה תעלה לדיון במליאת הכנסת מיד עם פתיחת המושב

  ח"כ איתן ברושי: המצב הקשה בחקלאות שאנו מכירים מהשנים האחרונות הולך ומחמיר. מדיניות הממשלה מחסלת את החקלאות. חייבים לשנות מהר את המדיניות ולהציל את החקלאות הישראלית.

   

  לקריאת המכתב לחצו כאן 

 • מגדלי העופות: נחסום את הצפת הארץ בביצים מיובאות

  מגדלי העופות החליטו לצאת למאבק ציבורי נגד תוכנית משרד החקלאות ליבוא של 30 מיליון ביצים במהלך החודש הקרוב לקראת חגי תשרי.

  לדברי מזכיר ארגון מגדלי עופות, מוטי אלקבץ, הכמות שאישר משרד החקלאות גדולה פי 3 מעודף הביקוש הצפוי במהלך החגים ומנוגדת להמלצת הגורמים המקצועיים. יישום ההחלטה תגרום לכך שבסוף החגים נמצא עם עודף של 20 מיליון ביצים מעבר לצריכה, אותן נאלץ להשמיד בהפסדים כבדים.

 • מכתב מהתאחדות חקלאי ישראל לראשי הארגונים למשרד החקלאות בנוגע לסגירת מועצת הצמחים

  ראשי התאחדות חקלאי ישראל וראשי הארגונים שלחו מכתב נוקב לשר החקלאות ופיתוח הכפר על ההחלטה החד צדדית לסגור את מועצת הצמחים. במכתב אומרים ראשי הארגונים: "צר לנו, כי דווקא הערב, שבו אנו נזכרים מה עוללה שנאת חינם לעם היהודי. אנו מקבלים מכתב שכל עיקרו זריעת ריב ומדון, ופגיעה בקודשה של העשייה הציונית בעת החדשה החקלאות הישראלית. וזאת ללא כל הידברות וגיבוש הסכמות כמקובל". עוד אומרים ראשי הארגונים בפתיחת המכתב כי "ראשית, נדגיש שהמנכ"ל מציג את מהלך השגוי הזה, כהיענות לפנייתו של יו"ר התאחדות חקלאי ישראל מאיר צור- ולא היא ! בנוסף לכך הוא מסתמך על פנייתו של מר דובי אמיתי, שעזב את התאחדות חקלאי ישראל ומייצג בקושי 3% מהחקלאים.

  על המכתב חתומים – מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן, מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, יאיר ריינמן יו"ר ארגוני הקניות הכלכליים הקיבוציים, דודו קוכמן מזכ"ל האיחוד החקלאי, יצחק אליה, מזכ"ל איגוד מושבי הפועמ"ז, צבי אלון, מנכ"ל מועצת הצמחים, צבי מרום, מזכ"ל העובד הציוני, מאיר יפרח, מזכ"ל ארגון מגדלי ירקות, חי בנימיני, מזכ"ל ארגון מגדלי הדרים, איציק כהן, מזכ"ל ארגון מגדלי פירות וחיים חדד, ארגון מגדלי הפרחים.

  לקריאת המכתב המלא

 • לראשונה: כנס רפתנים כלכלי מקצועי בנושא התארגנות הרפת המשפחתית במפעלי העמק

  מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור: "אם נשתף פעולה ונתארגן יחד אז הענף יהיה יעיל יותר וריווחי יותר"

  השבוע התקיים כנס ראשון וייחודי לרפתני העמק שעיקרו כנס כלכלי מקצועי בנושא התארגנות הרפת המשפחתית במפעלי העמק. הכנס אורגן על ידי התארגנות הרפת המושבית בחקלאי העמק כחלק מהשירות לרפתן. אל הכנס הוזמנו חברי התארגנות הרפת המושבית באזור, נציגי שה"מ של משרד החקלאות- גבי ידין, מנהל אגף בעלי חיים ודוד בירן מהמחלקה לבקר. כמו כן מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור.

 • מחדל צפוני : שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל - בכייה לדורות

  תושבי עמק יזרעאל , מגידו, רמת ישי וטבעון יצאו היום בבוקר לירושלים והפגינו בגן הוורדים נגד הכוונה להקים שדה תעופה משלים לנתב״ג בעמק.

  להפגנה הצטרף חבר הכנסת יואל חסון, שיזם כנס חירום בנושא שכלל שלל חברי כנסת מסיעות שונות.

  באוקטובר 2014 ממשלת ישראל החליטה להקים שדה משלים לנתב"ג והחליטה לבדוק התכנות להקיו ברמת דוד שבעמק יזרעאל. לאור החלטה זו הוקם מטה מאבק ועמק יזרעאל והרשויות השכנות, מובילות התנגדות נחרצת למהלך.

   

 • השבוע התקיים האירוע השנתי של דוד חי – שיווק תוצרת חקלאית

  כ- 500 חקלאים, נותני השירותים, הסיטונאים, רשתות השיווק והנהגת החקלאים הגיעו לאירוע השנתי של דוד חי שיווק תוצרת חקלאית.

  מדובר באירוע השנתי המסכם את הפעילות של החברה

  דוד חי נאם באירוע ואמר: "כמו בכל שנה אני מתרגש לראות את כולכם החקלאים באים ממרחקים גדולים ומכבדים את האירוע הזה. זה כבוד גדול עבורי. נמצאים כאן נציגים מההנהגה החקלאית שעבדו הרבה בשבילכם והתוצאות לא איחרו להגיע- אם זה בנושא המים ועוד. אני רוצה לומר לכולכם תודה רבה על השותפות והאחריות שנתתם לי כדי לבצע את המשימה החשובה בשבילכם. זה מאוד מרגש אותי ומחמם את הלב . בעיקר לאחר עונת הסתיו והבציר המאוד טעונה .

  השותפות היא הסוד להצלחה. תהיו עצמכם שותפים לכל גורם. אם זה לקוח או מי שנותן שירות כזה או אחר . שותפות היא זו שמביאה למצוינות. זו הדרך היחידה לשרוד. שיהיה לנו המשך עבודה פורייה ומוצלחת".

   

 • ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור במטעי החקלאים במועצות האזוריות- מעלה יוסף וגליל עליון

  את הסיור יזם וניהל מזכיר ארגון מגדלי הפירות, איציק כהן ובו השתתפו, בין השאר, פלג אוריון, יו"ר אגף המשק תנועת המושבים, משה ברונקנטל ואריה נקר ממועצת הצמחים וחברי מזכירות הארגון.

  במסגרת הביקור במטעים במושבים צוריאל אלקוש שומרה נטועה ועוד, קיבלו המשתתפים הסברים על שיטות הגידול, הנטיעה והאריזה של הפירות קיווי, תפוח ודובדבן.

  בנוסף עלתה הנקודה של זני טיפוח חדשים וחיפוש אחרי "קטרים" חדשים בענף.

  המשתתפים התרשמו מההישגים הרבים שאליהם הגיעו המגדלים חרף תנאי השטח הלא פשוטים, מחירי המים והקושי להתמודד עם פערי התיווך.

  בנוסף התקיים מפגש רב משתתפים עם חברי הועדה החקלאית במעלה יוסף.

 • תנועת המושבים בוועדת הרפורמות של הכנסת: "להסיר את מגבלת ההוכחה על היחידה השלישית"

  יועמ"ש ויו"ר אגף הקרקעות של תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח הופיע השבוע בדיון של ועדת הרפורמות של הכנסת בנושא לתיקון חוק התכנון והבנייה שמטרתה לאפשר פיצול בתים תוך בניית יחידות דיור להשכרה. יפרח דיבר בנוגע לתחולת חוק הפיצול על בתים צמודי קרקע במושבים ואמר: "אם היחידה הנוספת נספרת במסגרת תמ"א 35 אנחנו מבקשים להיות מחוץ לתיקון. עם זאת, אנחנו רוצים בכל זאת לנסות ולייצר פתרון שבו ניתן יהיה להגדיל את היצע הדירות לשכירות, מה שיקל על מצוקת הדיור. במושב אפשר להקים היום 2.5 יחידות, כשהיחידה השלישית מיועדת לדור שלישי (נכד נשוי לבעל הנחלה), לא נספרת בתמ"א 35. המגבלה הקיימת היא ארכאית. ההצעה שלנו לפתרון היא שנסיר את מגבלת ההוכחה על היחידה ה-3 למשך חמש שנים כהוראת שעה ובכך נשיג את מטרות החוק ונוכל לממש פוטנציאל של 30,000 יחידות דיור ברחבי הארץ".

 • פרטי הרשמה לכנסים

  לינק הרשמה-כנס מים 27/06/17 - (ללא עלות )- https://goo.gl/VJt0Cq


  לינק הרשמה כנס אבוקדו 27/06/17 - VIP ׁ ) ללא עלות)- https://goo.gl/xgnI1A


  לינק הרשמה כנס פירות וירקות 28/06/17 - כרטיס כניסה כולל ארוחת צהריים- 250 ₪ - https://goo.gl/BPQVoO

 • משלחת של כתבים חקלאיים מצרפת קיימה סיור בארץ

  המחלקה הכלכלית של שגרירות צרפת ארגנה סיור ייחודי לכתבים לענייני חקלאות מצרפת בישראל. הסיור אורגן בשיתוף בני ברית צרפת והעמותה הצרפתית של כתבים לענייני חקלאות. כ- 17 כתבים חקלאיים מצרפת הגיעו ולמדו על החקלןאות הישראלית תוך כדי התמקדות בנושאי הביוטכנולוגיה ובנושאי המים.

 • מרחיבים את המושבים בערבה!

  השבוע התקיימה פגישת עבודה עם הנהלות מושבי הערבה התיכונה במשרדי המועצה על מנת לקדם את הכנות המושבים הן בהיבט הקנייני והן בהיבט הקהילתי להרחבת המושבים וכניסתם ליישום החלטות החדשות של רשות מקרקעי ישראל. הישיבה התקיימה עם ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה, ד "ר אייל בלום יועמ"ש ויו"ר אגף הקרקעות של תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח יחד הנהלות המושבים של עידן, צופר, פארן, עין יהב וחצבה.

   

 • קול קורא להקצאת מכסות ליצרנים חדשים בענף החלב לשנת 2017

 • יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל סגר את הישיבה על תקנות התוספת למכסות החלב לאחר שמשרד החקלאות סירב לדון בהצעת פשרה של מועצת החלב

  יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, החליט היום לסגור את ישיבת ועדת הכלכלה שהתכנסה לאשר את תקנות תכנון משק החלב, העוסקת במדיניות הפיתוח של ענפי הבקר והצאן לשנת 2017. התקנות נועדו לקבוע את ההסדרים לפיהם יחולקו תוספות מכסות החלב ליצרנים קיימים וליצרנים חדשים בענף. לפי ההצעה בתקנות, לענף הבקר תתווסף מכסה של 64 מיליון ליטר, וחלוקתה תהייה בהתאם לחלוקת המקובלת בענף – 42% למגזר המושבי ו-58% למגזר הקיבוצי. המחלוקת הייתה באשר לחלוקת התוספת בין היצרנים במגזר המושבי, כאשר משרד החקלאות רצה בתחילה לתת את כל התוספת ליצרנים קטנים, המייצרים מתחת ל-700 אלף ליטר, והסכים לחלוקה של 85% מהתוספת ליצרנים קטנים ו-15% ליצרנים הגדולים המייצרים מעל 900 אלף ליטר. במועצת החלב ובהתאחדות מגדלי הבקר ביקשו לשנות את היחס ולתת רק 76% מהתוספת ליצרנים הקטנים ו-24% ליצרנים הגדולים.

 • דף מסרים – מאבק החקלאים – תקציב המדינה 2017-8 שמים את החקלאות על סדר היום הלאומי!

  לקריאה לחצו כאן

  *עודכן ב29.11.2016 

 • מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור ביום עיון על ענף החלב: "נשמור על ענף החלב ועל המשק המשפחתי בענף"

  התאחדות מגדלי הבקר קיימה יום עיון בנושא השירותים הניתנים לרפת וקיימה דיון ענפי על עתיד ענף הרפת. ליום העיון הוזמן מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור.

  במהלך הרצאתו דיווח צור על המו"מ המתקיים כיום עם המדינה, בעיקר לקראת חוק ההסדרים הקרב ובא. צור אמר: "תמורת ביטול המכסות בחלב, האוצר מוכן לתת הכל. אנחנו לא ניתן יד לביטול מכסות החלב. הוא משמעותי למרחב הכפרי בגלל הרפתנים, להחזקת שטחים גדולים, זו תעשיה של עולם במלואו. זה הענף הכי מסודר ולכן יש לשמור על הענף הזה ואסור לפרק אותו".

  צור ייעץ לרפתנים להכין תכנית מגירה כדי לשמור על המשק המשפחתי לטווח הארוך.

  יו"ר התאחדות מגדלי הבקר, אביתר דותן: "עתיד הענף בידיו וביכולותיו לבנות תכנית ארוכת טווח בהסכמה גדולה".

  במהלך הכנס ניתנה אף הרצאה מרתקת על ידי לירון תמיר, כלכלן מועצת החלב.

 • למעלה מ-2000 מפגינים הגיעו היום לעצרת התמיכה של מגדלי הביצים במושב אביבים, על גדר המערכת שבגבול לבנון

  מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור :

  ״אנחנו נמצאים כאן היום מול מעוז החיזבאללה בגלל שאנחנו משדרים מלחמה, אבל מסוג אחר. מלחמה על הבית, על הפרנסה של כ-2800 לולנים. אבל המקום הוא גם סימלי- אנחנו, החקלאים שומרים על גבולות המדינה, השדות שלנו הם הביטחון הקיומי וגם הביטחון התזונתי של כל אזרחי המדינה .

  אסור לנו לתת יד לרפורמה שתפגע בפרנסה של אלפים מתושבי האזור ובני משפחותיהם, אסור לנו להסכים להיכנס למעגל אבטלה כי אין עוד מקורות פרנסה כאן וגם אין עוד חקלאות אחרת. על מדינת ישראל להשכיל ולהבין כי משק שנסגר לא ייפתח עוד בשנית . וכי המדינה להפקיר את פרנסתם של אלפי משפחות על גבול הצפון .

  מקריבים את אנשי גבול הצפון על מזבח פער התיווך כאשר הם אינם אשמים בו .

  מה עוד, ייבוא לא יפתור את המצב ויביא להורדת מחירים לצרכן. יבוא לא רק שלא יוזיל אלא לטווח הארוך, מדינת ישראל תהיה תלויה ביבוא וההשלכות יהיו ברורות במלחמה הבאה או בחרמות הבאים שיושתו על מדינת ישראל״ .


 • אות לקט ישראל ניתן השבוע למזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל על תרומתם של חקלאי ישראל בפעילות הארגון

  באירוע ההתרמה השנתי של ארגון לקט ישראל שהתקיים השבוע באווניו שבקריית שדה התעופה העניק ג'וזף גיטלר, היו " ר והמייסד של לקט ישראל וגידי ברוך, מנכ " ל לקט ישראל אות מיוחד מזכ " ל תנועת המושבים ויו " ר התאחדות חקלאי ישראל, למאיר צור על תרומתם של חקלאי ישראל בפעילות הארגון .

 • מכללת ספיר במסלול חדש וייחודי: לימודי ניהול חקלאי

 • תנועת המושבים בוועידת סוף שנה של ברית פיקוח: "יש לחזק את הקואופרציה ואת שיתוף הפעולה בין החקלאים למען הצלחת החקלאות"

  ברית פיקוח קיימה אמש את "ועידת סוף שנה 2015" באווניו שבקריית שדה התעופה. הועידה הייתה ועידה משותפת לתנועת המושבים ולתנועה הקיבוצית. 

 • התאחדות האיכרים מחזיקה את ציבור החקלאים כבני ערובה ע"י ההסכם הקיבוצי בענף החקלאות

  חקלאי הערבה פנו השבוע לבית הדין הארצי לעבודה באמצעות משרד עוה"ד הרצוג פוקס נאמן בבקשה להורות על ביטול הרישום של הסכם הקיבוצי שנחתם בענף החקלאות מאחר שהוא מנוגד לדין, לוקה בסתירות מהותיות ובהטעיית הציבור. הפנייה לבית הדין נובעת מהתנהלות שלא בתום לב של התאחדות האיכרים, בראשות הנשיא דובי אמיתי וההסתדרות החדשה.

 • תגובת התאחדות חקלאי ישראל על ההפגנה שהתקיימה היום מול ביתו של שר האוצר, משה כחלון

  ראשי התאחדות חקלאי ישראל מגיבים על ההפגנה של קומץ החקלאים שהתקיימה היום מול ביתו של שר האוצר, משה כחלון. 

 • תשלום אגרות לעובדים זרים

  התאחדות חקלאי ישראל מנהלת מזה תקופה משא ומתן עם אגף התקציבים באוצר על הקטנת אגרת הבקשה ואף על ביטולה. הדבר אינו תקף לגבי התשלום הנוכחי אותו תוכלו לשלם עד תאריך 17.11.2015 באתר האינטרנט ב- 18 תשלומים. לא יהיו הארכות נוספות.

 • כנס ארצי ותערוכה להתיישבות - ועידת הבנייה בהתיישבות

 • ועידת ישראל לגינון ה - 2

 • וועידת ישראל לגינון ה-2

  תנועת המושבים מתכבדת להזמינך לוועידת ישראל לגינון ה-2- אירוע הפסגה של ענף הגינון בישראל,  אשר תתקיים ביום ד', 26 באוגוסט 2015, במרכז הקונגרסים היוקרתי,  AVENUE , שבקריית שדה התעופה. 

ניהול ושיווק האתר: Exactive Marketing      

 

 נחלה

 

 • |
 • © 2012 כל הזכויות שמורות לתנועת המושבים
 • |
 • מונסייט בניית אתרים